Yeni Mercedes C Serisinde Artık Düz Vites Yok

0 106

Mercedes-Benz C-Serisi yeni jenerasyonuna kavuşuyor. Model tarihinde pek çok birincisi bünyesinde barındıran W206 kasa kodlu C-Serisi, birinci olarak art dizaynında bagaj kapağına da taşırılan stop lambaları, tüm motor seçeneklerinde otomatik şanzımanın standart olarak sunulması, ikinci jenerasyon MBUX, opsiyonel art aks yönlendirmesi ve art koltuklarında ısıtma işlevi üzere yeniliklere sahip.

Yeni C serisi ülkemize yılın 3.çeyreğinde gelecek. Yeni C-Serisi’nde, birinci basamakta 170 ile 265 BG aralığında, tamamı dört silindirli akaryakıtlı ve dizel motorlardan oluşan güç üniteleri, ikinci jenerasyon entegre marş jeneratörüne (ISG) sahipler. Mercedes-AMG Petronas Formula 1 takımıyla birlikte geliştirilen yeni turbo beslemesi ile verimli motorlar, düşük emisyon oranlarını karşılayacak.

Tasarımda değişiklik

Videoyu Oynat
Ön görünümü dolduran, markaya mahsus ön ızgara tüm versiyonlara merkezi olarak pozisyonlandırılmış bir Yıldız’a sahip. Bununla birlikte versiyona bağlı olarak ızgaranın ayrıntıları değişkenlik gösteriyor. Arttan bakıldığında bir Mercedes-Benz Sedan arabasına mahsus çizgiler göze çarparken stop lambaları eşsiz gündüz ve gece görünümüyle dikkat çekiyor. İç yerde şoför kokpitini yüksek çözünürlüklü bir LCD ekran domine ediyor. Havada süzülüyor üzere duran ekran, kokpitin klâsik yuvarlak göstergeli ekranlarından farklı görünmesini sağlıyor. 10,25 inç (26,0 cm) ve 12,3 inç (31,2 cm) olmak üzere iki ekran boyutu seçeneği bulunuyor.

4 silindirli akaryakıtlı motorlar

Yeni C-Serisi’nde 20 BG ek güç ve 200 Nm fazladan tork kullanıma sunan ikinci kuşak entegre marş jeneratörüne (ISG) sahip dört silindirli akaryakıtlı motor (M 254), birinci kere kullanıma sunuluyor. Güç geri kazanımı ve süzülme üzere işlevlerin da katkısıyla akaryakıtlı motor çok daha verimli bir yapı ortaya koyuyor.

Mercedes-Benz, M 254 ile birinci sefer dört ve altı silindirli akaryakıtlı ve dizel motorlardan oluşan modüler motor ailesinin tüm yeniliklerini bir ortaya getiriyor. NANOSLIDE silindir kaplaması, CONICSHAPE silindir honlaması ve direkt motor üzerinde egzoz gazı arındırma süreci bunlardan kimileri. Yeni turbo beslemesi, Mercedes-AMG Petronas Formula 1 takımıyla birlikte geliştirildi. Teknolojinin seri üretime aktarılması, performans ve verimlilik bahislerinde büsbütün yeni standartlar belirliyor. C 300’de, 27 BG anlık ek güç (overboost) sağlanabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi