Yeni kuşak Range Rover’dan yeni manzaralar geldi

0 66

Son olarak Nürburgring pistinde kamuflajlı bir biçimde test edilirken karşımıza çıkan yeni jenerasyon Range Rover, bu sefer de park halindeyken epey yakından fotoğraflandı.

Fotoğraflar yakından çekilmiş olsa da yeni kuşak Range Rover’ın üstü hala ağır kamuflaj ve uydurma paneller ile kaplı. Bu nedenle aracı tüm ayrıntılarıyla incelemek neredeyse imkansız.

Yeni modelin, ince ayrıntılar ile şimdiki jenerasyonundan ayrışacağı belirtiliyor. Örneğin aracın ön yüzü eskisinden daha büyük ve ihtişamlı görünüyor. Art kısımda çok fazla şey göremesek de stop gruplarının değişmesi olası.

EN BÜYÜK DEĞİŞİM İÇ YERDE

Asıl değişim ise aracın ömür alanında gerçekleşecek. Teknolojik bir ihtilal geçirecek olan Range Rover, devasa bir dijital gösterge grubu ve bilgi cümbüş sistemi ile gelecek.

Direksiyon üzerinde hem fizikî hem de dokunmatik tuşlara sahip olacak model, güvenlik asistanları listesine de yeni isimleri ekleyecek.

Baz modelin standart altı silindirli ve yarı hibrit dayanaklı bir motor ile geleceği öne sürülüyor. Ayrıyeten aracın PHEV (plug-in hybrid) versiyonunun da satışa sunulması bekleniyor.

Aktüel modelde bulunan 2.0 litrelik turbolu motor, bu hibrit versiyon için uygun bir seçenek olabilir. Tezlere nazaran bir V8 motor seçeneği de opsiyon listesinde olacak. Son olarak yeni Range Rover’ın 2021 yılı bitmeden tanıtılacağını da hatırlatalım.

Kaynak: Motor1 Türkiye

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi