Yeni Kia Sportage, ağır kamuflajla görüntülendi

0 63

Kia eser gamının dünya çapında en kıymetli modelleri ortasında yer alan Sportage, önümüzdeki haftalarda yenilenen yüzüyle görücüye çıkacak.

Güney Kore’den gelen bilgiler, C segmenti SUV modelinin haziran sonunda geleceğini söylüyor.

Geçtiğimiz hafta Nürburgring pistinde test edilirken görüntülenen yeni Kia Sportage prototip sürümü, bu kere yeniden ağır kamuflajlı haliyle halka açık yollarda test edilirken görüntülendi.

Tıpkı Hyundai üzere, Kia da gelişim prototiplerinde kamuflaj düzeyini neredeyse lansmandan bir gün önceye kadar bir oldukça ağır tutuyor.

Neyse ki artık kumaş örtüler ve uydurma paneller kullanılmıyor; bu sayede üretime hazır modüller taşıdığını düşündüğümüz Sportage’ın tasarımı hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.

DAHA BÜYÜK OLACAK

Kia tasarım grubu aktüel modelden önemli formda uzaklaşacak. Neredeyse her ölçüsü büyüyecek olan spor crossover, kardeşi Tucson üzere farklı bir duruşa sahip olacak. Artan boyutların tesiri ile birlikte, aracın kabin ve bagaj hacimleri de büyüyecek.

Tasarım konusunda ayrılacak olsalar da yeni Sportage ve Tucson, birçok mekanik ve elektronik parçayı birbirleriyle paylaşacak. Akaryakıtlı ve dizel ünitelerin yanı sıra, hafif hibrit ve plug-in hibrit seçenekleri ile eşlenecek olan ikili, bu sayede müşteri kitlesini genişletmeyi hedefliyor.

Yeni Sportage hakkında tüm bilgileri öğrenmek için yaklaşık 1,5 ay daha beklememiz gerekecek.

Kaynak: Motor1 Türkiye, Motorauthority

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi