Yeni Hyundai Elantra Türkiye’de satışta: İşte fiyatı

0 87

Geçtiğimiz yıl mart ayında resmi olarak duyurulan yeni jenerasyon Hyunda Elantra, nihayet Türkiye yollarına çıkmaya hazır hale geldi.

Parametrik Dinamik isimli tasarım ideolojisiyle tasarlanan ve K3 platformu üzerine inşa edilen yeni Hyundai Elantra’nın toplam uzunluğunda 56 mm, genişliğinde de 25 mm artış yaşandı. Aracın aks mesafesi de bir evvelki modele nazaran 20 mm kadar uzadı.

Ayrıyeten Elantra’nın bagaj kapasitesi de 16 litre artışla 474 litreye ulaştı. Son olarak Elantra’nın selefine kıyasla 45 kg daha haflf bir araba olduğunu belirtelim.

HYUNDAI ELANTRA TEKNİK AYRINTILAR

Yeni Hyundai Elantra Türkiye’de Style, Style Comfort, Smart, Seçkine ve Seçkine Plus olmak üzere 5 farklı seçenekle karşımıza çıkıyor:

16 inç alaşımlı jantlar, geri görüş kamerası, parlak siyah ön ızgara ve gövde rengi çamurluklar, 8 inç multimedya ekranı ve kablosuz ilişki, anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektrikli katlanabilir yan aynalar Smart donanım düzeyinde mevcut.

Yeni Elantra’nın en üst düzeyindeki Seçkine Plus donanımındaysa 10.25 inç multimedya ekranı ve navigasyon, gri renkli deri koltuk döşemeleri, 8 hoparlörlü Bose ses sistemi, ön park sensörü ve ambiyans aydınlatma üzere daha gelişmiş özellikler karşımıza çıkıyor.

Öte yandan yeni Elantra’yı lansman rengi derin mavi dahil 9 farklı gövde rengiyle tercih etmek mümkün.

Elantra’nın kaputu altında yalnızca 1.6 litre atmosferik akaryakıtlı motor seçeneği yer alıyor. 123 beygir güç ve 154 Nm tork üreten motor 6 ileri manuel şanzımanla yahut CVT şanzımanla kombine edilebiliyor.

HYUNDAI ELANTRA TÜRKİYE FİYATI

Style 1.6L Akaryakıtlı MT – 231 bin 500 TL
Style Comfort 1.6L Akaryakıtlı CVT – 296 bin TL
Smart 1.6L Akaryakıtlı CVT – 325 bin TL
Seçkine 1.6L Akaryakıtlı CVT – 370 bin TL
Seçkine Plus 1.6L Akaryakıtlı CVT – 410 bin TL

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi