Yeni Honda Civic artık seri üretime hazır: İşte birinci fotoğraf

0 63

Japon araba üreticisi Honda, merakla beklenen 2021 Civic modelinin prototip sürümünü geçtiğimiz yıl kasım ayında bizlere göstermişti. O günden beri, yeni Civic’in seri üretim versiyonununa ilişkin birkaç manzara internete sızmıştı.

Örneğin geçtiğimiz günlerde Honda Civic, Çin devletinin yetkili kurumlarından onay alırken fotoğraflanmış, akabinde Pekin’deki bir inceleme alanında görüntülenmişti.

HONDA CIVIC SERİ ÜRETİME HAZIR

Artık ise Honda, üretim kademesine geçilmesine kısa bir müddet kalmış olan yeni jenerasyon Civic’i, seri üretime hazır gövdesine sahip bir halde gösterdi. İşte Honda Civic’in üretime hazır olduğunu gösteren resmi fotoğraf:

YENİ HONDA CIVIC NELER SUNACAK

Yeni 2021 Civic Sedan’ın dinamik sürüş kabiliyeti ve teknolojik donanımlar manasında bugüne kadarki en gelişmiş Civic modeli olacağı belirtiliyor.

Firma, şimdilik aracın yalnızca bu ön çapraz görünümüne ilişkin bir imaj paylaştığı için öbür kısımları hakkında yorum yapma talihimiz yok.

Aracın bu manzarasına baktığımızda, 2020’nin sonlarında gösterilen turuncu renkli prototip versiyon ile neredeyse tıpkı olduğunu görüyoruz.

Görsel: 2020’de paylaşılan prototip Honda Civic


28 NİSAN’DA KARŞIMIZA ÇIKACAK

Önümüzdeki yaz aylarında bayilerde yer alması planlanan yeni jenerasyon Honda Civic, 28 Nisan’DA  Honda Stage YouTube kanalında ve Twitch platformu üzerinde karşımıza çıkacak.

Yeni Civic Sedan’ın üretime alınmasının akabinde birkaç ay sonra, yeni Civic Hatchback de banta girecek.

Honda, yeni Civic’in ayrıntılı teknik özellikleri ile ayrıntılı manzaralarını 28 Nisan tarihinde paylaşacak.

Savlara nazaran yeni kuşak model, Avrupa’ya girecek son içten yanmalı motora sahip Civic üyesi olacak. O denli ki bu jenerasyonun akabinde hibrit geçişi bile yaşanmadan yalnızca elektrikli Civic modelleri karşımıza çıkmaya başlayacak.

Yeni Civic’in tanıdık motor seçenekleri ile birlikte gelmesini bekliyoruz. Honda’nın atmosferik 2.0 litrelik dört silindirli motoru dünya çapında standart olacak üzere görünüyor. Araba, ülkemizde ise 1.5 litrelik VTEC motor ve 1.6 L akaryakıtlı ünite karşımıza çıkabilir.

PROTOTİP GÖRSELLERİ

Honda Civic Sedan prototipinin, geçtiğimiz yıl şirket tarafından paylaşılan prototip görselleri ise şöyle:

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi