Yeni Citroen C4’ün Türkiye fiyatı belirli oldu

0 60

Yeni arabayla karşılaştığınızda C4 gerçek bir hatchback dna’sına sahip lakin SUV ya da crossover çizgisini de dizaynında taşıyor. Marka yeni C4 modelini C-HB ve B-SUV segmentlerine pozisyonlandırmış.

Markanın tasarım lisanının biraz daha geliştirilmesiyle yine şekillenen arabanın gündüz farları eser gamında yer alan misal dizaynlı modellere nazaran daha agresif duruyor.

Yan profilden araca baktığınızda ise bagaj kapağının ucuna kadar uzanan C sütunu ve yerden yüksek yapısı aracı bir SUV olarak gösteriyor, bilhassa de plastik ayrıntılar bu durumu destekliyor.

Arabanın ardına göz attığınızda alışkın olduğumuz bir hatchback görüyorsunuz. Lakin marka aracın SUV karakterini her fırsatta dışarıya vuruyor. Öndeki gündüz farları üzere agresif duruşu destekleyen stoplar, cam ile iç içe geçmiş üzere gözüken art spoyler ve bagaj kapağı C4’ün art dizaynını epey farklı bir noktaya taşımış.

Arabanın yerden 156 mm yüksekliğe sahip olduğunu da belirtelim.

Yeni C4’ün içine göz attığınızda ise hayli teknolojik bir ortam sizi karşılıyor. Sürüş durumuyla alakalı yerden yüksek gövdeye yakışan yüksek sürüş durumundan bahsediliyor.

5 inç boyutunda dijital gösterge paneli, 10 inçlik de multimedya ekranı var. Ayrıyeten head up display de mevcut. e-Toggle isimli yeni vites kolu çabucak dikkat çekiyor.

Akıllı tablet takviyesini birinci olarak sunuyorlar. Ön yolcunun konforu ve eğlenceli seyahat etmesi bu donanımla amaçlanmış. Torpido gözünün çabucak üzerindeki çekmeceye tableti yerleştirebiliyoruz ve bu alanın bir ekstra özelliği de tableti sabit bir formda tutabiliyor olması. Güya ön yolcuya özel bir multimedya ekranı varmış üzere düşünebilirsiniz.

Yeni C4’te klasik bir süspansiyondan farklı olarak her iki uca yerleştirilmiş hidrolik uçlar sayesinde sürüş konforu açısından epey savlı.

Citroen ayrıyeten yeni C4’te 198 mm’lik diz uzaklığı sunuyor.

Yeni arabanın 4 farklı motor seçeneği var mevcut. Bunlar; 1.2 Puretech 100 hp manuel, 130 ve 155 hp olarka tercih edilebiliyor. Dizel yakıt tipinde ise tek seçenek var ve 1.5 litre 130 hp güç üretiyor ve EAT8 tam otomatik şanzıman ile satın alınabiliyor.

Marka, yeni C4’ü online olarak satabilecek.

Yeni C4 ülkemize 4 farklı donanım seçeneğiyle geliyor. Arabanın fiyatı ise 225 bin TL’den başlıyor 375 bin TL’ye kadar uzanıyor.

Online olarak gerçekleştirilen tanıtımda konuşan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Citroen müşteri memnuniyetiyle maksadının üzerine çıktı ve yüzde 96.4’lük bir muvaffakiyete ulaştı.” diyerek kelamlarına başladı. Alkım, 2021 yılı pazar kestirimi olarak 850 bin adedi işaret etti.

Ayrıyeten Alkım, “Citroen olarak 2020-2021 nisan ayı ve birinci dört aylık sürece baktığımızda büyümemiz yüzde 64 ve 9500 adetlik bir satış yaptık. Tedarik daha fazla olsaydı daha fazla satış yapacaktık. PSA’ya geçiş devrimiz başarımızı artırdı.” dedi.

Alkım kelamlarına Citroen amaçlarından bahsederek devam etti, “2021 yılında maksadımız 40 bin adetlik bir satış. Bunu 2018 ile karşılaştırırsanız 3 kat daha fazla. Biz 2021 yılında tüm vakitlerin en çok satış adedine ulaşarak tamamlayacağız, kesin maksadımız bu. Yeni C4’ten de 2021 yılında 4 bin adet satmayı hedefliyoruz.” dedi.

Markanın yeni modellerinin Türkiye’ye gelmesiyle alakalı açıklamalarda bulunan Alkım, “Makyajlı C3 Aircross yılın sonunda Türkiye’ye gelecek. C4’ün elektrikli versiyonunu yılın son çeyreğinde gösterecekler ve siparişleri toplamaya başlayacaklar. Citroen Ami’nin Türkiye’ye gelmesi ise çok yakın bir vakitte olacak. 2 adet Ami getirdik ve çalışmalara başladık.” dedi.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi