WEC pilotları onu tercih etti

0

Peugeot’nun 360 HP’lik gücüyle bugüne kadar ürettiği en güçlü seri üretim arabası 508 Peugeot Sport Engineered kısa müddet içerisinde başta Avrupa olmak üzere araba severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Peugeot’nun ürettiği en performanslı arabalardan olan 508 Peugeot SPORT Engineered’in direksiyonuna birinci geçen müşteriler ise Peugeot’nun Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) pilotları Loïc Duval, Kevin Magnussen, Paul Di Resta, Mikkel Jensen, Gustavo Menezes ve James Rossiter oldu. Eşsiz bir sürüş tecrübesi ve hissi sunduğu için tercihini 508 Peugeot Sport Engineered’den yana kullanan Peugeot’mun WEC pilotları, önümüzdeki günlerde 508 Peugeot Sport Engineered modellerini sedan yahut station wagon gövde tipiyle teslim alacaklar.

PEUGEOT pilotlarından Paul Di Resta, 508 Peugeot Sport Engineered ile ilgili birinci tecrübelerini şu halde aktardı: “508 Peugeot Sport Engineered ile nitekim çok uygun vakit geçiriyorum… Aile için harika bir araba olurken, tıpkı vakitte benim üzere biri için güzel tasarlanmış bir araba olduğunu da hissettiriyor. Yarış arabası ile birebir fabrikada geliştirilmiş olmasının yarattığı bağa bayılıyorum. Arabası teslim aldığım günden bu yana kent içinde elektrikli-hibrit modunda kullanıyorum. Ayrıyeten çocuk oto koltuklarına da uygun.”

Spor ve uzun ara meraklısı James Rossiter ise şunları ekledi: “Özellikle sürüş denetim sistemleri, amortisörler ve elektronik denetim sistemleri üzerinde yapılan ayarlardan nitekim etkilendim. Sistemler sürüş tazınıza cevap verebiliyor, her şarta ve sürüş biçiminize ahenk sağlamak için arabanın davranışlarını değiştirebiliyor. Bu benim için Peugeot Sport’u büsbütün farklı bir düzeye taşıyan bir şey. Elektromotorun gücünü, torkunu ve hassas reaksiyonunu hissetmek çok hoş. Station wagon versiyonunda bisikletimi yahut Flightboard’umu geriye koyabiliyorum. Her sabah oyuncaklarımla istediğim yere rahatlıkla seyahat edebiliyorum, ki bu benim için çok büyük bir keyif.”

Peugeot Sport mühendisliği ve Peugeot DNA’sının üst seviye konforu bir ortada

Peugeot Sport mühendislerinin uzmanlığını ve teknolojik birikimini ortaya koyduğu 508 Peugeot Sport Engineered, 360 HP’lik motoruyla Peugeot tarafından bugüne kadar üretilen en güçlü seri üretim araba olarak dikkatleri çekiyor. 508 Peugeot Sport Engineered’in şasisini üst seviye konfor ve üstün yol tutuşu özellikleri sunacak halde uyarlayan Peugeot Sport mühendisleri, böylelikle markanın DNA’sının merkezinde sürüş keyfinin yer aldığını da vurguluyor. 508 Peugeot Sport Engineered, Fransa Versay’daki Peugeot Sport atölyelerinde tasarlanarak tekrar Fransa’da bulunan Mulhouse kentinde üretiliyor.

 

 

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.