Volvo’nun satışları birinci çeyrekte yüzde 40 arttı

0 62

Volvo’nun 2021 Ocak-Mart periyodundaki global satışları, geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 40,8 oranında artışla 185 bin 698 adete yükseldi. Şirket, bunun “tarihindeki en âlâ birinci çeyrek” olduğunu duyurdu.

ÇİN’İN KATKISI BÜYÜK

İstatistikler, Çin’deki satışların bu yılın birinci üç ayında geçen yılın birinci çeyreğine kıyasla yüzde 117,7 artarak 45 bin 242 araca ulaştığını gösteriyor.

Şirket, lokal olarak üretilen S90 modeline yönelik devam eden güçlü taleple birlikte satışların toparlandığını ve koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle düşen satışların artmaya başladığını belirtti.

Şirketin Avrupa’daki satışları, geçen yılın birebir devrine nazaran yüzde 24’lük artışla 87 bin 457 araç oldu.

Kelam konusu artışa, İsveç ve İngiltere’deki satış oranlarında yaşanan güçlü yükselişin yanı sıra, pandemiyle ilgili kapanma tedbirlerinin üstesinden gelmeyi başaran piyasalar da tesirli oldu.

Merkezi İsveç’in Göteborg kentinde bulunan Volvo Cars’ın ana araba üretim fabrikaları Göteborg, Gent (Belçika), Güney Carolina (ABD), Chengdu ve Daqing’de (Çin) yer alırken, motorlar Skovde (İsveç) ve Zhangjiakou’da (Çin), gövde aksamları ise Olofstrom’da (İsveç) üretiliyor.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi