Volvo Trucks, 3 yeni elektrikli kamyon satışa çıkaracak

0 56

2019’da Avrupa’da seri üretimine geçilen ve kent içi ulaşımda kullanılan Volvo FL Electric ve Volvo FE Electric modelleri sonrasında, Aralık 2020’de Kuzey Amerika’da Volvo VNR Electric modelini satışa sunan Volvo Trucks, yeni modeller üzerinde çalışıyor.

Marka, 2022’nin ikinci yarısında satışına başlayacağı 3 yeni modeli ile dalda en geniş elektrikli eser yelpazesine sahip olacak.

Şirket, orta ve ağır nakliyatta 6 farklı elektrikli modeli ile kent içi ve şehirlerarası nakliyatında müşterilerinin gereksinimlerine farklı gereksinimlerine en uygun tahlili sunacak.

Daha yüksek yük kapasitelerine, daha güçlü sürüş özelliklerine ve 300 km’ye kadar menzile sahip yeni kamyonlarıyla Volvo Trucks’ın elektrikli eser portföyü bugün Avrupa karayolu nakliyatının yaklaşık yüzde 45’ini kapsayabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Volvo Trucks Lideri Roger Alm, yakın periyotta kamyon nakliyatında elektrikli araçlara geçilmesi konusunda büyük bir potansiyel olduğunu belirtti.

“2030’DA SATIŞLARIN YARISI ELEKTRİKLİ OLACAK”

Alm, “Elektrikli kamyonların 2030 yılına kadar Avrupa’daki satışlarımızın yarısını oluşturmasını hedefliyoruz. Piyasaya sürdüğümüz bu üç yeni ağır hizmet kamyonu, bu maksada ulaşma yolunda attığımız büyük bir adım.

Global bayi ağımız ve servis atölyelerimiz aracılığıyla sunduğumuz bu eksiksiz elektrikli nakliyat tahlilleri, müşterilerimizin muvaffakiyetleri açısından da hayati bir role sahip.

Bu teknoloji süratle gelişiyor ve hedefimiz, birebir vakitte hem pilleri hem de yakıt hücrelerini kullanarak uzun sürüş uzaklıklarını elektrikli hale getirmek. 2020’li yılların ikinci yarısında yakıt hücreli elektrikli kamyonlar satışına başlamayı hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi