Vespa 75 yaşında!

0

CARMEDYA.COM – Türkiye‘de Doğan Holding‘e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen İtalyan motosiklet tarzının ikonik markası Vespa 75’inci yaşını kutluyor.

Üretildiği her devir satışa sunulduğu ülkelerde fenomen olan ve bir ulaşım aracı olmasının yanında estetiğiyle sanat dünyasında da ilham kaynağı olan Vespa, yeni yaşını çok özel bir dizaynla hazırladığı versiyonlarla kutluyor. Bu kapsamda Vespa; Primavera ve GTS modellerinin özel bir renk, süslemeler ve özel aksesuarlarla hazırlandığı 75. yıl versiyonlarını motosiklet severlerle buluşturdu. Ülkemizde de siparişlerine ve satışlarına başlanan sonlu sayıdaki 75. yıl versiyonları, Vespa tutkunlarının en özel koleksiyonları ortasında yerini almayı bekliyor.

75. yıla özel aksesuarlar ve özel armağanlar

75. yıl özel versiyonlar; Vespa Primavera 50 ve 150 ile Vespa GTS 300 seçeneklerinde hayat bulurken, “Giallo 75. Yıl” isimli özel bir metalik sarıyla sunuluyor. Bu renk, Vespa’nın motosiklet dünyasına birinci adım attığı 1940’lı yıllarda moda olan tonların çağdaş bir yorumu olarak seride yerini alıyor. Motosikletlerde birinci etapta; yan paneller ve ön çamurluklardaki “75” dizaynıyla, ön kısımdaki klâsik “kravat” formunun birebir tonda bir sarı ile ayrıyeten vurgulanması dikkat çekiyor. Her modelinde özgün tarzlarıyla dikkat çeken Vespa donanım ve aksesuarları ise, 75. yıl özel versiyonlarında da yerini alıyor. Fitilli duman grisi özel bir nubuk deri sele, elmas kesim gri renkli jantlar ve ön iç gövdedeki “75. Yıl” plakası, motosikletlerin ayrıcalıklarını tamamlıyor. Nubuk sele ile birebir renkteki nubuk deriden üretilen yumuşak kadifemsi yuvarlak çanta ise, şık krom bagaj rafına klipsle pratik bir halde sabitleniyor ve su geçirmeyen bir kılıfla birlikte sunuluyor. Çanta birebir vakitte omuz askısıyla taşıma kolaylığı da sunuyor. Gösterge paneli etrafı, susturucu müdafaası, dikiz aynaları ve yalnızca GTS versiyonunda sunulan katlanan yolcu ayak dayamalarında yer alan krom uygulamalar ise Vespa’nın ışıltısına katkı sağlıyor. Vespa 75. yıl versiyonları, teknoloji açısından da Vespa eser ailesinin tepesini temsil ediyor. 4,3 inç TFT renkli ekran ile donatılan özel motosikletlerde yer alan büsbütün dijital gösterge paneli, Vespa MIA akıllı telefon temas sisteminin özelliklerinden en düzgün biçimde yararlanma imkanını sağlıyor.

Ayrıyeten 75. yıl özel versiyonlardan birisini tercih edecek olan Vespa tutkunları, beraberinde el dikimi şık bir İtalyan jakarlı ipek fular, eskitme bir çelik Vespa plaketi, ferdî kullanıcı kitabı ve Vespa tarihini özetleyen sekiz koleksiyon kartpostalı içeren özel bir pakete de sahip oluyorlar. 75. yıl özel versiyonlarla ilgili satış ve fiyat bilgilerine vespa.com.tr’den ve ayrıyeten toplumsal medya kanalları üzerinden ulaşılabiliyor.

75 yıllık serüven devam ediyor!

Vespa; 23 Nisan 1946 tarihinde patent başvurusu yapmasının akabinde günümüze kadar geçen 75 yıl boyunca, yenilikçi yaklaşımıyla dünyanın her noktasında bir scooterdan daha fazlasını sunmasıyla fenomenliğini koruyor. Toplumsal gelenekler, müzik ve gençlik kültürü üzere birçok bahiste yeni trendlere öncülük eden Vespa, birebir vakitte “İtalyan Tasarımı” kavramının akıllarda yer etmesine sağladığı katkıyla da değer taşıyor. Çağdaş hayat içerisinde ikonik biçimini yansıtan Vespa, her periyodun en ileri teknolojisini sembolize eden bir motosiklet olarak da ön plandaki pozisyonunu sürdürüyor.

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.