Ülkemizdeki Modifiye Araç Tutkunlarının Vazgeçemediği 10 Model

0

1. BMW E30

BMW E30 modifiye için en çok tercih edilen modellerden biridir. Uygun fiyatı, modifiye aşırı uygun olması ve teknik özellikleri bu aracın seçiminde etkin rol oynar. Çünkü bir E30 ile;

· Küçük hacimli motorları sayesinde kolayca drift yapabilirsiniz.

· Aynı zamanda aşırı havalı borbet jantları vardır.

2. BMW M3

BMW 3 serisinin en üst sınıf aracı olan M3, modifiyeye daha fazla bütçe ayırmak isteyenlerin tercih edeceği bir model olarak karşımıza çıkar. Estetik ve spor duruşu ile her modifiyeyi rahatlıkla taşıyabilir. Sahip olduğu arttan çekişli kompakt şasisi ile performans modifiyelerinin de vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor.

İşte M3 her açıdan en başarılı performans araçlarından biri!

3. Volkswagen Golf

Çağdaş spor hatchback’in birinci örneklerinden biri olan Golf güçlü motoru ile pek çok aracı geride bırakıyor. Estetik manzarasının yanı sıra uygun fiyatı ile de modifiyeciler için güzel bir tercih. Tüm bunların yanı sıra güçlü ve âlâ bir personelliği sahip olan Volkswagen için modifiye ve modül takviyesi bulunması da hanesine artı yazıyor.

4. Subaru Impreza WRX

Genellikle yarış alanlarında görmeye alışık olduğumuz Subaru Impreza’lar turbo güçlü şarjlı motorları ile tepeye oynuyor. Modifiyesiz halde bile yarışa hazır olan bu model modifiye edildiğinde güçlü bir canavara dönüşüyor. 4 çeker olması da performansına artı bir güç katıyor, virajları çılgın üzere almaya hazır olun!

5. Nissan 240SX

Arttan itişi ile drift canavarı olarak karşımıza çıkan Nissan 240SX imajıyla de kalbimizi fethediyor! Spor görünümü ile de zati gereğince hoş olan bu model gövde kitleri ile de daha çılgın bir hale getirilebilir.

6. Mitsubishi Lancer Evolution

1990’lardan beri modifiye deyince akla birinci gelen araçlardan biri olan Evo, bu ününü Dünya Ralli Şampiyonası’nda aldığı başarılara borçlu. Piyasaya çıktığından beri güçlü motoru ile yarışların aranan yüzü!

4 çeker olması da pistlere dönmenin vakti geldiğini bize tekrar hatırlatıyor.

7. Honda S2000

2000’lerden itibaren karşımıza çıkan bu araç geriden itişi ve hoş duruşu sayesinde çokça tercih edilmektedir. Üstünün açılması da imgesine ekstra bir hava katmaktadır. Drift deyince akla gelen S2000’ler yeni aksesuarları ile gönlümüzü uygunca fethedecekmiş üzere duruyor.

8. Honda Civic

Ve karşınızda listenin en klasiği Civic! Uygun fiyatı ve stok haliyle bile sahip olduğu estetik imgesi ile modifiye tutkunlarının birinci tercihlerinden biridir. Genellikle sahip olduğu estetik duruşu yüzünden tercih edilen Civic tekrar de dragtan drifte kadar pek çok aktivite için de uygun.

9. Toyota Supra

 

10. Tofaş Şahin & Doğan

Uygun fiyatı ile ülkemizde modifiye için en çok tercih edilen araçlardan olan şahin ve doğan modellerini yere basıklıkları ile tanırız. Küt kasası ile gönüllere taht kurmuş bu aracı herkes yere basmayı çok sever! Hatta modifiye deyince akla yalnızca yere yakınlığı gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.