Ukrayna’dan Karsan’a sipariş

0 66

Karsan, Ukrayna’nın Kharkiv kentinde düzenlenen Milletlerarası Mintrans Forum’a Atak Electric ile dizel Atak ve Jest modelleriyle katıldı. Karsan, Kharkiv Belediyesi’nin altyapısal gelişimine yönelik dayanağı kapsayan bir iş birliği kontratına de imza attı.

Kharkiv Belediye Lider Vekili Igor Terekhov, Kharkiv kenti için toplam 500 adet yeni araç planlandığı, birinci etapta 2021 yılında 6 ve 8 metrelik 150 araç alımının yapılacağı ve Kharkiv’in bu ulaşım modernizasyonunda yatırımında daha evvel şahsen fabrikasını ziyaret ettiği Karsan’ın kıymetli bir rol almasının hedeflendiği tabir edildi.

Karsan CEO’su Okan Baş, Kharkiv kentinde bulunmaktan ve kent belediyesiyle iş birliği muahedesine imza atmaktan duydukları memnunluğu lisana getirerek; Ukrayna’nın Kharkiv üzere gelişmekte olan bir kentinin ulaşım altyapısına katkı sağlayacağımız için heyecanlıyız. 6 metre sınıfındaki Jest ve 8 metre sınıfındaki Atak araçlarımızın, kentin değişen anlık trafik şartlarında, hem performansları hem de tasarruflu kullanımlarıyla optimum katkıyı sağlayacağına inanıyoruz. Bu kapsamda Ukrayna iş ortağımız MDG ile 150 adet Jest ve Atak aracını, Temmuz ayından başlayarak Ekim ayına kadar teslim edilecek formda anlaştık.” dedi.

Kharkiv Belediye Lider Vekili Igor Terekhov ve Karsan CEO’su Okan Baş

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi