TürkTraktör’den yeni ihracat

0

CARMEDYA.COM – TürkTraktör, Avrupa’da uygulamaya geçen Faz V emisyon standartları düzenlemesine uygun traktörlerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

Avrupa’da 2015 yılında ‘Yılın Traktörü Ödülü’nü kazanan New Holland T3F,

TürkTraktör Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilerek üretilen ‘yeni kuşak çevreci motorlarla’ ve ‘yerli üretim’ damgasıyla Avrupa pazarına sunulmaya başlandı.

Şirket, geçen yıl New Holland T4S ile Case IH Farmall A traktörlerini, Avrupa Birliği‘nin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde Faz V emisyon standartlarına uygun halde geliştirilen motorlarla üreterek ihracatına başlamıştı.

TürkTraktör Ar-Ge Merkezi mühendisleri, New Holland T3F modeline son teknoloji S8000 3 silindir yerli üretim motoru entegre ederken; eserin geliştirilme süreçlerinde ise modelin daha evvelki kuşağı için çiftçilerden gelen geribildirim ve talepleri de dikkate aldı.

Üçüncü kuşak olan bu yeni modelde, insan-makine etkileşimini daha verimli hale getiren birçok geliştirme yapıldı ve çok daha ergonomik bir şoför bölgesi tasarlandı. New Holland T3F’de kullanım verimliliğini arttıran, elektronik motor sürat idaresi özelliği ise esere entegre olarak sunuluyor.

New Holland T3F yerli bir mühendislik eseri

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, Faz 3B ve Faz 4 emisyon düzeyinde gerçekleştirdiği öncü çalışmalarda olduğu üzere TürkTraktör’ün, Faz V emisyon düzeyi için ortaya koyduğu yerli motor tahlilinde de dalda öncü olmayı başardığını söyleyerek “Şirketimiz, dünyanın çeşitli pazarlarında uygulanan son teknoloji emisyon ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir mühendislik ve altyapı yatırımına sahip. Bu sayede, geniş bir yelpazede, gereksinimleri karşılayan motor tahlillerimizle pazara yeni eserler sunmaya devam ediyoruz.” diye açıkladı.

New Holland T3F’nin, Türkiye‘nin global standartlardaki beklenti ve muhtaçlıkları karşılayabilen mühendislik kabiliyetlerinde eriştiği noktanın bir göstergesi olduğuna da dikkat çeken Aykut Özüner, ‘Büyük bir çoğunluğu yerli tedarikçilerimiz tarafından sağlanan kesimlerle Türkiye’de üretilen New Holland T3F ile, bir kere daha küresel pazarlara dünya standartlarında eserler sunabildiğimizi kanıtlamış olduk.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Nisan 2021 prestijiyle başta Hollanda, Belçika, İtalya ve İspanya olmak üzere farklı AB ülkelerine ihraç edilmeye başlanan New Holland T3F; kompakt traktör tercih eden, bahçecilik ve seracılıkla üretim yapan Avrupalı çiftçilerin beğenisine sunulmuş oldu.

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.