Toyota’nın yeni elektrikli arabası bZ4X tanıtıldı

0 70

Toyota, Şanghay Araba Fuarı’nda sahne alarak, dünya genelinde satışa çıkaracağını yeni elektrikli otomobili bZ4X modelini duyurdu.

Yeni eser gamının birincisi ve dört tekerlekten çekiş sistemine (AWD) sahip orta ölçekli SUV model Toyota bZ4X, Toyota’nın yalnızca bir araba şirketi olmaktan herkes için mobilite üreten bir şirket olmaya giden yolun kıymetli bir modülü olarak dikkati çekiyor.

Konseptteki ‘bZ’ kısaltması, ‘beyond Zero/Sıfırın ötesinde’ isminin baş harflerini temsil ediyor ve Toyota’nın yalnızca sıfır emisyonlu ve karbon nötr araçlar yapmanın ötesine gitme başarısı olarak bedellendiriliyor.

Toyota, bu araçla birebir vakitte topluma, bireylere ve etrafa yeni yararlar sağlamayı da amaçlıyor.

Toyota bZ4X’te yer alan AWD sistemi, ön ve art akslarda yer alan elektrik motorlarıyla gerçekleştiriliyor. Toyota’nın bu alandaki güçlü geçmişi ve derin tecrübesiyle birlikte Toyota bZ4X, dört tekerlekten çekiş sistemiyle dikkati çekiyor.

Sistem Toyota bZ4X Konsepti’ne gerçek off-road kapasitesi sağlarken, tıpkı vakitte her yol şartında ekstra güvenlik sağlıyor.

GELECEK YIL SATIŞA ÇIKACAK

Yeni Toyota bZ4X, Toyota ve Subaru iş birliğiyle her şirketin kendine has maharetlerini ve tecrübelerini temel alarak geliştirildi. Aracın üretim versiyonunun ise 2022’nin ortasında satışa sunulması planlanıyor.

Marka, 2025 yılına kadar küresel olarak eser gamında 70’ten fazla elektrik motorlu araç sunacak. Bunların en az 15 adedi ise bataryalı elektrikli araç olacak.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi