Toyota’nın mart ayındaki satışları yüzde 44 arttı

0 57

Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz yıl epey sıkıntı günler geçiren araba üreticileri, yeni yılla birlikte yavaş yavaş toparlanmaya başladı.

Japon araba üreticisi Toyota’nın güncellenen bilanço bilgileri, dış piyasalardaki artan talep sonucu, koronavirüsün negatif tesirlerinin kaybolmaya başladığını gösteriyor.

SATIŞLAR MARTTA YÜZDE 44 ARTTI

Toyota, global araç satışlarını mart ayında, geçen yılın birebir periyoduna kıyasla yüzde 44,2 artırarak yeni bir rekor kırdı. Marka, mart ayında global bazda 982 bin 912 araç satışı gerçekleştirdi.

BİRİNCİ ÇEYREK SATIŞLARINDA DA ARTIŞ VAR

Firmanın, Ocak-Mart 2021 periyodundaki satışları ise evvelki yılın birebir periyoduna kıyasla yüzde 19,1 arttı. Bu devirde yüzde 10 düzeyinde artış hedefleniyordu.

ABD’de spor arazi araçları ile hibrit arabalara, Çin’de ise Corolla Sedan modeline yönelik güçlü talep sonrası Toyota’nın deniz çok satışları da yeni rekorla 791 bin 568’e çıktı.

Martta, evvelki yılın tıpkı periyoduna kıyasla deniz çok satışlarda yüzde 57,8 artış gözlenirken, Japonya içinde ise yüzde 6,4 artışla 191 bin 344 araç satıldı.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi