Toyota Türkiye, 2 bin 500 süreksiz istihdam sağlayacak

0 86

Avrupa’nın en değerli üretim üslerinden biri olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, yıl sonuna kadar 2 bin 500 kontratlı çalışan alarak; üretimini, ihracatını ve kalite seviyesini artırmayı hedefliyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye açıklamasına nazaran, İŞKUR’un Mesleksel Eğitim Projesi (MEGİP) takviyesiyle işe alınacak şahıslar için Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Lider Yardımcısı Necdet Şentürk, Sakarya Ticaret Sanayi Odası Lideri Akgün Altuğ, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve İŞKUR Vilayet Müdürü Tekin Kaya ortasında imza merasimi düzenlendi.

NİSAN VE MAYISTA BİN KİŞİ İŞE ALINACAK

Olağanlaşma süreci ile kontratlı çalışan alımlarına sürat verecek olan Toyota Türkiye, nisan ve mayıs aylarında yaklaşık 1.000 kişinin işe başlatılmasını planlıyor. İlerleyen aylarda ise her ay 200 civarı çalışanın yeni istihdamı sağlanacak.

MEGİP kapsamında Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de işe alınacaklar için, 3 hafta müddetli oryantasyon ve mesleksel eğitim sonrası kursiyerlere 6 ay müddetli kontratlı çalışan olma imkanı sağlanacak.

Ayrıyeten bu alımların bir kısmı, 6 aylık çalışma sonrasında uygun görülmesi halinde firmada takımlı çalışan olma imkanına da sahip olabilecek.

İşe alım için yetiştirilecek meslek kümeleri ise kalite denetimci, oto montajcı, nokta kaynakçısı, boya operatörü ve plastik mamuller imalatçı olarak açıklandı.

İLANLARA NASIL MÜRACAAT YAPILIR

Mesleksel eğitim projesine katılmak isteyen iş arayanların; 30 yaşın altında, en az lise mezunu, Sakarya, Kocaeli yahut Düzce’de ikamet ediyor olması gerekiyor.

Bu kuralları taşıyan iş arayanlar, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye, Sakarya ve öteki vilayetlerin İŞKUR Vilayet Müdürlükleri yahut çevrim içi platformlar üzerinden müracaat yapabiliyor.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi