Toyota Proace City elektrikleniyor

0

CARMEDYA.COM – Toyota, hibrit başta olmak üzere çevreci ve alternatif yakıt güç kaynaklarını arabalarına taşırken, hafif ticari araç segmentinde de sıfır emisyonlu seçeneklerini artırıyor.

Toyota Proace City Electric, Avrupa’da yüksek satış adetleri olan kompakt van segmentinde güçlü bir model olarak öne çıkacak. 2021’in son çeyreğinde birinci olarak Avrupa’da; Norveç, Fransa, Hollanda, İsviçre ve İngiltere’de satışa sunulacak model daha sonra kademeli olarak öbür pazarlardaki yerini de alacak.

Yeni elektrik motorlu hafif ticari araç, hem panel van hem de 5 ya da 7 kişilik Proace City versiyonlarıyla sunulacak. Kullanıcının tercihine nazaran 4.4 metrelik standart ve 4.75 metrelik uzun dingil aralı versiyonlar da model eser gamı içinde yerini alacak.

Model, konvansiyonel Proace City modellerinin yükleme kapasitesine ulaşıyor. Buna nazaran elektrikli versiyonlarda 800 kg yükleme ve 750 kg çekme kapasitesini müşterilerinin kullanımına sunacak.

Tüm Proace City Electric modelleri 136 HP güç (100 kW) üreten elektrik motoruna ve önden çekişli sürüşe sahip. 50 kWh kapasiteli batarya ile birlikte tek şarjla 280 km civarında menzile ulaşılırken aracın azamî suratı ise 135 km/s olarak açıklandı. Güç modu açık olduğunda 0-100 km/s performansı 11.2 saniye olan Proace CITY Electric, hafif ticari araç sınıfında performans beklentilerini de karşılamayı başarıyor.

Filolar ve küçük ölçekli işletmeler için sağlam bir tercih olarak öne çıkan Proace City Electric, birebir vakitte Avrupa genelinde giderek artan düşük ve sıfır emisyonlu bölgelerde kullanılabilmesiyle de ülkü bir tahlil sunmayı hedefliyor.

Araç, Toyota’nın 2025’te Avrupa’da sıfır emisyonlu araç satış oranını marka içerisinde yüzde 10’dan fazlaya çıkarma amacının de bir kesimi olacak.

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.