Toyota Proace City elektriklendi

0 74

Türkiye’de Hilux ile hafif ticari araç pazarında farkını ortaya koyan Toyota, geçtiğimiz mart ayında Proace City camlı van modelini de satışa çıkararak ticari araç pazarında elini daha da güçlendirmişti.

Müşterilerin beklentilerini karşılayacak biçimde hem iş hem de özel maksatlı kullanılacak özellikler dikkate alınarak tasarlanan Proace City, bu sefer de elektrikli versiyonuyla karşımıza çıktı.

SON ÇEYREKTE AVRUPA’DA

Proace City’nin elektrikli versiyonunun 2021’in son çeyreğinde birinci olarak Avrupa’da; Norveç, Fransa, Hollanda, İsviçre ve İngiltere’de satışa sunulacağı açıklandı. Proace City Electric’in daha sonra kademeli olarak öteki pazarlardaki yerini alacağı aktarıldı.

TEKNİK AYRINTILAR

Yeni elektrik motorlu hafif ticari araç, hem panelvan hem de 5 ya da 7 kişilik Proace CITY versiyonlarıyla sunulacak.

Kullanıcının tercihine nazaran 4.4 metrelik standart ve 4.75 metrelik uzun dingil aralı versiyonlar da model eser gamı içinde yerini alacak.

Tüm Proace CITY Electric modelleri, 136 HP güç (100 kW) üreten elektrik motoruna ve önden çekişli sürüşe sahip. Araç, 50 kWh kapasiteli batarya ile birlikte tek şarjla 280 km civarında menzile ulaşılırken, aracın azamî suratı ise 135 km/s olarak açıklandı.

Güç modu açık olduğunda 0-100 km/s performansı 11.2 saniye olan Proace CITY Electric, hafif ticari araç sınıfında performans beklentilerini de karşılamayı başarıyor.

Filolar ve küçük ölçekli işletmeler için muteber bir tercih olarak öne çıkan Proace CITY Electric, tıpkı vakitte Avrupa genelinde giderek artan düşük ve sıfır emisyonlu bölgelerde kullanılabilmesiyle de ülkü bir tahlil sunacak.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi