Toyota, en düşük emisyona sahip marka oldu

0 59

Karbon emisyonlarını düşürebilmek için hükümetler sert yaptırımlara hazırlanırken, birçok marka büsbütün elektrikli araçlara yönelmiş durumda.

Akaryakıtlı ve dizel araçlardan büsbütün vazgeçmeye hazırlanan araba üreticileri, gelecekte daha çevreci modellerle karşımıza çıkacak.

Otomotiv bilgi sağlayıcısı Jato bilgilerine nazaran, 2020’de satılan tüm araçların ortalama CO2 emisyonları 97,5 g/km olarak hesaplandı.

AVRUPA’DA EN DÜŞÜK EMİSYON TOYOTA’DA

Toyota’nın Mazda ve Lexus ile kurduğu CO2 havuzundan ortaya çıkan bu sayılar sonucunda marka, Avrupa’da en az CO2 salımı gerçekleştirmeyi başardı.

Toyota, 2020’de Avrupa’da 489 bin 498 hibrit araç satışı gerçekleştirmiş ve Avrupa toplamında bugüne kadar 3 milyon adedi geçerek değerli bir muvaffakiyete imza atmıştı.

Şirket, bugüne kadar hibrit araç satışlarında 17 milyon 397 bin adede ulaşarak bu alandaki açık orta liderliğini devam ettirdi.

Toyota, sıfır emisyon gayesine giden yolda elektrik motoruna sahip hibrit araçların yanı sıra, dışarıdan da kabloyla şarj edilebilen hibritler, bataryalı elektrikli araçlar ve hidrojen yakıt hücreli araçlar geliştirmeye devam ediyor.

Şirketin son olarak tanıttığı de markanın gelecek periyottaki yeni elektrikli araçlarının habercisi oldu.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi