Toyota CEO’su Akio Toyoda, yılın araba insanı seçildi

0 65

Toyota Lideri ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda, “2021 Yılının Dünya Arabası İnsanı” seçildi.

Toyoda’ya takdim edilen ödül, 90’dan fazla memleketler arası gazetecinin yer aldığı Dünya Araba Mükafatları heyeti tarafından verildi.

Toyoda’nın, geleceğin gerçek hayattaki prototipi olan Woven City’nin inşasına önderlik ettiği, bir yarışçı olarak motor sporlarında etkin olarak yer aldığı anlatıldı.

“HEPİMİZİN ORTAK ÇABASI”

Mükafatla ilgili açıklamalarda bulunan CEO Akio Toyoda, dünya çapında 360 bin Toyota kadro üyesi ismine teşekkür ederek, “Eğer sakıncası yoksa bu mükafatı ‘Yılın Arabası İnsanı’ndan, ‘Yılın Arabası İnsanları’ formunda değiştirmek isterim. Zira bu muvaffakiyet tüm küresel çalışanlarımız, bayilerimiz ve tedarikçilerimizin ortak uğraşıdır.’“açıklamasında bulundu.

AKIO TOYODA KİMDİR

Keio Üniversitesi’nden hukuk mezunu olan ve ABD’deki Babson College’den işletme alanında yüksek lisans derecesiyle mezun olan Akio Toyoda, 1984’te Toyota’ya katıldı.

Japonya’da ve deniz çok ülkelerde çok farklı alanlarda çalıştıktan sonra 2000’de Toyota idare şurasına giren Toyoda, 2009’da mevcut misyonuna gelmeden evvel kıdemli yönetici ve lider yardımcısı üzere roller üstlendi.

Yılın Dünya Arabası İnsanı mükafatı, bir evvelki yıl küresel otomotiv sanayisine kıymetli katkılarda bulunan bir kişiyi takdir etmek ismine 2018’de oluşturuldu.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi