TOGG, Gemlik tesisindeki son durumu paylaştı

0 67

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) tarafından üretilecek yerli araba, sahip olduğu üstün özellikler ile satışa çıkmak için gün sayıyor.

Bir arabadan daha fazlasını sunan akıllı teknolojiler ile donatılan yerli araba, Bursa’nın Gemlik ilçesine kurulacak fabrikada üretilecek ve buradan yollara çıkacak.

CANLI YAYINI 500 BİNDEN FAZLA KİŞİ İZLEDİ

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG), Gemlik tesisinde devam eden çalışmaların takip edilebilmesi için başlattığı canlı yayının, 40 günde 500 binden fazla kişi tarafından izlendiğini duyurdu.

  • TOGG Gemlik canlı yayın

ÇALIŞMALARDA SON DURUM

TOGG’un birebir çatı altında topladığı işlevleri, akıllı ve çevreci özellikleriyle “bir fabrikadan daha fazlası” olarak tanımlanan Gemlik tesisinde inşaat çalışmaları sürüyor.

TOGG Twitter hesabından paylaşılan görüntüde, tesisteki çalışmalar hakkında şu bilgilere yer verildi:

Boya tesisinde temel altı su yalıtım işleri, temel demir ve beton işleri tamamlandı, çelik kolon imalatları devam ediyor.

Gövde tesisinde temel altı su yalıtım işleri, temel demir imalatı tamamlandı, temel beton işlerinin yüzde 95’i, kolon montajlarının yüzde 10’u tamamlandı.

Montaj tesisinde temel altı su yalıtım işlerinin yüzde 85’i, temel demir imalatlarının yüzde 80’i, temel beton işlerinin yüzde 58’i tamamlandı, kolon montaj işleri başladı.

Güç tesisinde temel altı su yalıtım işleri, temel demir imalatları, temel beton işleri tamamlandı, kolon ve döşeme imalatları başladı.

Su sürece tesisi ve tesis ana giriş binasında, temel altı yalıtım işleri tamamlandı, temel kalıp imalatları başladı.

Temel güçlendirmeleri tamamlanan üniteler, Arıtma, Montaj, Güç, Boya, Gövde, Tesis ana giriş, Batarya, Su sürece tesisi olarak açıklandı.

TOGG Gemlik tesisinde üretim ve montaj çizgilerinin kurulması ile 2022 yılının son çeyreğinde birinci seri arabanın banttan indirilmesi hedefleniyor.

Gemlik tesisinde üretim kapasitesi yıllık 175 bin adede ulaştığında toplam 4 bin 300 bireye istihdam sağlanacak.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi