TOGG, dünyanın en itibarlı tasarım ödüllerinden iF Design Award’da ödül kazandı

0 96

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) tarafından üretilen yerli araba, sahip olduğu üstün özellikler ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bir arabadan daha fazlasını sunan akıllı teknolojiler ile donatılan yerli araba, Bursa’nın Gemlik ilçesine kurulacak fabrikada üretilecek ve buradan yollara çıkacak.

TASARIM MÜKAFATI ALDI

TOGG, 2022 yılı son çeyreğinde birinci seri versiyonunu banttan indireceği C-SUV modeli ile dünyanın en itibarlı tasarım ödüllerinden iF Design Award’da, Türkiye’den mobilite alanında ödül kazanan birinci marka oldu.

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi’nden (TOGG) yapılan açıklamaya nazaran, TOGG tasarım takımının 150 bin saatlik çalışması, Pininfarina’nın stratejik ortak olarak iş birliği ve Murat Günak’ın yönlendirmesiyle tasarlanan C-SUV, “Profesyonel Konsept” kategorisinde mükafata layık görüldü.


10 BİNE YAKIN ESER VE PROJE YARIŞTI

Milletlerarası alanda tasarım harikalığı simgesi olarak bilinen ve 1954’ten bu yana verilen iF Tasarım Ödülleri’nde bu yıl 52 ülkeden 10 bine yakın eser ve proje yarıştı. 21 ülkeden 98 bağımsız heyet üyesi, dünyanın en güzel dizaynlarını belirlemek için kapsamlı bir kıymetlendirme yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, iF Design Award’da mükafata layık görülmekten gurur duyduklarını belirterek,şu tabirlere yer verdi:

“Tasarım gayelerimizi ve aracımızın teknik tarifini kullanıcı içgörülerinden yola çıkarak gerçekleştirdik. Hem başlangıçta yerli ve yabancı 18 olan tasarım konutu sayısının 3’e indirilmesinde hem sonuncu tasarım temasının oluşumunda hem de bu temayı 3 boyutlu hale getiren Pininfarina’nın seçimi sürecinde, yakın vakitte Tasarım Başkanı olarak grubumuza katılan, dünyaca ünlü tasarımcımız Murat Günak’tan takviye aldık.

Kültürümüzden ilham alarak geliştirdiğimiz ve şu ana kadar 27 AB ülkesi ile Çin, Japonya ve Rusya’da tescillediğimiz özgün tasarımımızın, böylesine nitelikli bir mükafatla taçlandırılması bizleri daha uygununu yapmak konusunda yüreklendiriyor.”

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi