TOGG Avrupa’ya birinci adımını atıyor

0 56

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) tarafından üretilecek yerli araba, sahip olduğu üstün özellikler ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bir arabadan daha fazlasını sunan akıllı teknolojiler ile donatılan yerli araba, Bursa’nın Gemlik ilçesine kurulacak fabrikadan yollara çıkacak.

Bir yandan Gemlik’teki tesis yükselmeye devam ederken, öteki yandan da TOGG için ağır çalışmalar yapılıyor.

TOGG, AVRUPA’YA AÇILIYOR

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG), global rekabetteki yerini Avrupa’daki faaliyetleriyle güçlendirme amacıyla kıymetli bir adım attı.

Yapılan açıklamaya nazaran TOGG, Almanya’nın 12 inovasyon merkezinden biri olan Stuttgart’taki de:hub’da TOGG Europe GmbH ismiyle şirket kurmak için müracaatta bulundu.

TOGG’un Avrupa’ya açılan birinci kapısı olacak TOGG Europe GmbH’ın en temel faaliyetlerinden birinin kullanıcı araştırmaları olacağı belirtildi.

Yapılan açıklamaya nazaran Stuttgart’taki merkez, TOGG’un dünyada ticari marka olarak tescillediği kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, kontaklı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli mobilite kavramlarını temsil eden “use-case mobility” kavramının uygulama alanlarından biri olacak.

YENİ PAYDAŞLIK VE İŞ MODELLERİ GELİŞTİRİLECEK

Yeni trendlerin ortaya çıkardığı, kullanıcı muhtaçlık ve beklentilere uygun mobilite tahlilleri geliştirilecek olan merkezde, bu alandaki iştiraklerin ve yeni iş modellerinin geliştirilmesi istikametinde de faaliyetlerde bulunulacak.

TOGG Europe, birebir vakitte objelerin interneti, büyük data, dijital işgücü ve yapay zekâ bahislerindeki çalışmalar için de değerli bir üs olacak.

TOGG’dan yapılan açıklamada, şirket için seçilen Stuttgart bölgesinin, yenilikçi ruhu ile Almanya’nın en kıymetli iş ve iktisat merkezi pozisyonunda olduğu vurgulandı.

Verilen bilgiye nazaran, Almanya’daki 12 inovasyon merkezinin çatısı olan Stuttgart’daki de:hub ekosistemine, kurulduğu 2017 yılından bu yana 2500’ü aşkın start-up, 2000’i aşkın küçük ve orta ölçekli işletme, 100’ü aşkın araştırma enstitüsü ve 350’yi aşkın memleketler arası şirket dahil oldu.

Üretime başlayacağı 2022 yılı prestijiyle Avrupa’nın klasik olmayan doğuştan elektrikli birinci SUV üreticisi olacak TOGG, 2030 yılına kadar ortak platformda elektrikli ve irtibatlı 5 farklı model üretecek.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi