Tesla’nın yeni oto pilot yazılımı ertelendi

0

Elon Musk, “Tam Kendi Kendine Sürüş Beta” sisteminin yeni jenerasyonu için vakit çizelgesi ve paketin aylık abonelik olarak kullanılabilirliği hakkında bir güncelleme yaptı.

Tesla şu anda, erken erişim programı aracılığıyla birkaç bin müşteri ve çalışanla Tam Kendi Kendine Sürüş (FSD) paketinin “tam özellikli” sürümünü beta olarak test ediyor. Sistem şimdi araç içinde şoförle test edildiği için tam otonom olarak adlandırılmıyor.

Firma, beşerli sürüşünden insansız sürüşün daha inançlı olduğunu göstermek için kâfi bilgi toplayana kadar müşteri geri bildirimleriyle sistemde geliştirmeler yapmaya devam edebileceğini umuyor.

Son birkaç aydır CEO Elon Musk, Tesla’nın radar okumalarına olan bağımlılığı ortadan kaldıracak ve bunun yerine her şeyi kameralara dayalı bilgisayar görüşü yoluyla yapılmasını sağlayacak FSD yazılımının yeni kuşağına (v9) geçmesinden bahsediyordu.

Fakat Musk en son yaptığı açıklamada bu sistem için haziran ayına kadar beklememeleri gerektiğini duyurdu. Musk, “Mayıs ayında sistemin ‘düğme’ zamanlaması istek uyandırıyor. V9.0’ın hudutlu sayıda betasının ne kadar düzgün gittiğine bağlı, lakin geniş beta (diğer ismiyle düğme) haziran ayından sonra olursa şaşırırdım.” dedi.

Yeni yazılım, “Tam Kendi Kendini Süren Beta’yı indir düğmesi” aracılığıyla FSD Beta’nın Tesla filosuna daha geniş bir sürümüne bağlanıyor.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.