Tesla, Powerwall ile güneş gücü eserlerini bir ortaya getiriyor

0

Gelecek haftadan itibaren bu eserleri tek kesim halinde satacaklar, paket içinden bir kesim satılmayacak. Geçtiğimiz ay Electrek, Tesla’nın güneş panelleri yahut güneş çatıları olmayan Powerwall siparişlerini almayı bıraktığını bildirdi.

Powerwall Amerika’da son derece tanınan bir eser haline geldi. Marka bu eserin üretim adedini ve suratını artırmak istese bile talebe yetişmekte zorluk yaşıyor. Şirket sırf birkaç ayda pil paketinin fiyatını iki sefer artırdı.

Eseri öbür Tesla eserlerine bağlayarak satın alma yollarını sınırlamak mantıklıydı. Artık Tesla bir adım daha ileri gidiyor ve bunu aksine çeviriyor.

Geçen ayki değişiklikten sonra beşerler hala Powerwall olmadan güneş panelleri ve güneş çatıları sipariş edebilirken, artık değişim her iki istikamette de farklılaşıyor. Tesla şu anda mesken güç eserlerini sadece güç üretimi (güneş çatı ve panelleri) ve güç depolama (Powerwall) ile birlikte bir paket olarak satmayı düşünüyor.

Tesla’nın geçen ay yalnızca Powerwall’ları güneş gücü tesisatları aracılığıyla satma atılımını zati yaptığını düşünürsek, bu büyük bir değişiklik değil.

Powerwall olmadan güneş gücü sipariş eden insanlara gelince, bir Powerwall maliyeti düşünüldüğünde Tesla’nın güneş gücü siparişlerinin uygun modülü olacak.

Powerwall entegrasyonu aslında Tesla güneş gücü satın almanın avantajlarından biriydi, fakat şirket tıpkı vakitte tekliflerine Powerwall’u eklemek için öteki güneş gücü tesisatçılarıyla da iştirak kurdu.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.