Sony ‘nin Vision-S Konseptini Daha Belirlemedi

0 36

Sony’nin otomotiv endüstrisindeki kıpırdanmaları, Vision-S konsepti ile birlikte daha da dikkat çekici hale gelmişti. Apple, Huawei ve hatta Xiaomi’nin bile otomobil üretmek için kolları sıvadığı şu günlerde Sony, araştırma ve geliştirme sürecine devam ettiği Vision-S konsepti halinde net fikirlere sahip değil.

Automotive News ekibine konuşan Sony yöneticisi Izumi Kawanishi, konu hakkında önemli açıklamalar yaparak aracın bir süredir neden ortada olmadığını paylaştı. Kawanishi’ye göre Sony şu anda araç hakkında “net bir gelecek fikrine” sahip değil. Kawanishi: “Mobilite servislerimize yapacağı katkıyı düşünmemiz gerekiyor. Zaten aracın bir süredir AR&GE sürecinde bekliyor olması da bu sebepten.”

Sony’nin Vision-S konsepti Japon teknoloji firmalarının otomotiv dünyasında yapabileceği işleri temsil ediyor. Tepeden tırnağa teknoloji ile donatılan Vision-S’in içerisinde PlayStation ağına bile katılabiliyorsunuz. Aracın, Sony’ye ait tüm teknolojileri kullanması da cabası.

Sadece bu sebeple bile Vision-S için heyecanlanmak mümkün. Fakat şimdilik Sony’nin modeli üretime almak gibi bir fikri yok. Yine de pek çok markanın Sony’den bu teknolojileri satın alması mümkün. Yani öyle ya da böyle Vision-S’in -en azından bir kısmına-binmiş olabileceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi