Şoförsüz Tesla kaza yaptı: 2 ölü!

0 67

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi pozisyonundaki Tesla, bir sefer daha kaza haberi ile gündeme geldi. Şoför koltuğunda kimse oturmadığı belirtilen aracın yaptığı iki kişi hayatını kaybetti. Teksas Houston’da gerçekleşen kazada araba araca çarptı ve yandı.

Harris County Emniyet Müdürlüğü Bölge 4’ten Çavuş Cinthya Umanzor, “Sürücü koltuğunda kimse yoktu.” dedi. Lokal bir televizyon kanalında, kazaya husus olan arabanın 2019 yılında üretilen Model S olduğu, aracın bir viraja yüksek süratle girip dönemediği ve ağaca çarpıp alev aldığı anlatıldı.

Kaza raporunda yangının söndürülmesinin akabinde yetkililer; biri ön yolcu koltuğunda, oburu ise Tesla’nın art koltuğunda olmak üzere 2 yolcuyu tespit etti. Tesla ve Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi, yorum talebine çabucak cevap vermedi.

ABD Ulusal Oto Güvenlik Ajansı mart ayında Tesla araçlarının kazaları hakkında 27 soruşturma başlattığını söyledi; kazaların en az üçü yakın vakitte meydana geldi.

Haberlere nazaran araçta bulunan iki şahıstan biri ön yolcu koltuğunda oburu ise artta seyahat ediyordu. Çok sürat nedeniyle virajı alamayan aracın bir ağaca çarptıktan sonra alev aldığı ve büsbütün yandığı kaydedildi.

Kazaya ait soruşturma sürüyor.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi