Romanya yeniden Karsan dedi

0 74

Türkiye’de gerçekleştirdiği üretimiyle Karsan, ihracat pazarlarında elektrikli araçlarıyla tercih edilmeye devam ediyor. Karsan, son olarak Romanya’nın Mangalia kenti için düzenlenen elektrikli toplu taşıma araçları ihalesinin de tek kazananı oldu. İhalenin akabinde Karsan Romanya bayisi Anadolu Automobil Romania ile Mangalia Belediyesi ortasında, 10 adet Atak Electric otobüsün teslimi için kontrat imzalandı.

Firma Sucaeva kentine elektrikli araçlarını teslim etti ve Mangalia Belediyesi’ne de teslim edeceği araçlarla birlikte Romanya genelindeki toplam araç sayısını 120’ye yükseltmiş olacak.

Karsan CEO’su Okan Baş, “Karsan sahip olduğu eser gamıyla, Türk otomotiv kesiminin ihracatını desteklemeye devam ederken, elektrikli araçlarda küresel bir oyuncu haline gelmesiyle ülkemizin vizyonuna da katkı sağlıyor. Bugün pek çok Avrupa ülkesinde toplu ulaşımda elektrikli eserlerimizle dönüşümün kıymetli bir kesimi haline geldik. Son olarak Romanya pazarında elektrikli araç alanında büyümemizi sürdürüyor olmaktan ötürü memnunuz.” sözlerini kullandı.

Karsan CEO’su Okan Baş

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi