Renault Kümesi, Türkiye’de mühendislik takımı kuruyor

0

Renault Grubu’nun araba projeleri ile eş vakitli olarak aksesuar geliştirme çalışmalarını da Türkiye’den yürütecek olan mühendislik takımı tıpkı vakitte, Fransa’daki Merkez Satış Sonrası Mühendislik takımıyla birlikte inovasyon çalışmalarına da imza atacak.

Birinci bilgilendirme toplantısı 29 Nisan’da online olarak gerçekleşti.

Grubun gayeleri ortasında, yüksek teknoloji aksesuarlar alanında pazarın öncülerinden olan Uzak Doğulu firmalar ile Türk firmalar ortasında muhtemel iş birliği yapılarının kurulmasına ortam sağlamak olacak. Bu emelle Türkiye Satış Sonrası Tertibi Bilgilendirme Toplantısı, 29 Nisan tarihinde geniş bir iştirakle online ortamda gerçekleşti. Proje kapsamında, yüklü Türkiye pazarı satış hacimleri çerçevesinde çalışan Türk aksesuar tedarikçilerine dünya pazarlarına ulaşma fırsatı da sunulacak.

Aksesuar tedarikçilerimiz milletlerarası pazarlara açılma fırsatı bulacak.

Türkiye Satış Sonrası Tertibi Bilgilendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Renault Kümesi Satış Sonrasından sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Hakan Doğu, “Grubumuzun araba projelerine yönelik satış sonrası aksesuarlarını, Oyak Renault Araba Fabrikaları bünyesinde kurulan Satış Sonrası Hizmetler takımımızın Fransa’daki mühendislik takımlarıyla ortaklaşa geliştirecek olması Türkiye pazarına ve Kümenin en verimli tesislerinden Oyak Renault’ya olan inancın bir göstergesidir. Yeni organizasyonumuzla küresel ölçekte aksesuar eserleri satınalma operasyonları da artık büyümekte olan Türk satınalma grubunun katkıları ile yönetilecek. Bu gelişme, araba ve aksesuar dünyasında çalışan Türk tedarikçilerimizin milletlerarası pazarlara açılmasında kıymetli bir fırsat olacaktır” dedi.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.