Renault Kümesi, Türkiye’de mühendislik grubu kuruyor

0 70

Türkiye’deki satış sonrası mühendislik operasyonlarına 2018 yılı prestijiyle tartı vermeye başlayan Renault Kümesi, Oyak Renault çatısı altında bulunan Küresel iş Hizmetleri Yöneticiliği bünyesinde, başta mühendislik, satınalma ve pazarlama olmak üzere satış sonrası grubu kurma kararı aldı.

Şirket açıklamasına nazaran, birinci etap işe alım operasyonlarını tamamlayan satış sonrası grubu, projelerin iş transferi süreçlerini de tamamladı.

PROJE VE AKSESUAR GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI YAPACAK

Renault Kümesi’nin araba projeleri ile eş vakitli olarak aksesuar geliştirme çalışmalarını da Türkiye’den yürütecek olan mühendislik takımı birebir vakitte, Fransa’daki merkez satış sonrası mühendislik grubuyla bir arada inovasyon çalışmaları da yürütecek.

Grubun maksatları ortasında, yüksek teknoloji aksesuarlar alanında pazarın öncülerinden olan Uzak Doğu firmaları ile Türk firmalar ortasında mümkün iş birliği yapılarının kurulmasına ortam sağlamak olacak.

Renault Grubu’nun Renault, Dacia ve Lada markalarına ilişkin araba projelerine yönelik satış sonrası aksesuarlarının kıymetli bir kısmı, Oyak Renault Araba Fabrikaları bünyesinde yeni kurulan satış sonrası mühendislik takımı tarafından geliştirilecek.

Renault Kümesi, geliştirilecek araba aksesuarlarının satınalma ve iş geliştirme/pazarlama operasyonlarının bir kısmını da tekrar Türkiye’den yürütecek.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi