Renault Kümesi, birinci çeyrekte satışlarını yüzde 1,1 artırdı

0 66

Renault Kümesi, 2021 yılı birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Buna nazaran, salgının tesirinin sürdüğü bir periyotta küme, yılın birinci 3 aylık devrinde 665 bin 38 adet araç satışı gerçekleştirdi. Marka, geçtiğimiz yılın birebir devrine nazaran satışlarını yüzde 1,1 artırdı.

Sırf Renault markası ise; 2021’in birinci çeyreğinde, bir evvelki yılın tıpkı çeyreğine nazaran yüzde 1,3 artışla 433 bin 662 adet araç satışı gerçekleştirdi.

Açıklamaya nazaran, kümenin cirosu 2021’in birinci çeyreğinde yüzde 1,1 azalışla 10 milyar euro oldu.

AVRUPA’DAKİ SATIŞLAR ARTTI

Renault’nun Avrupa’daki piyasa hissesi, hafif ticari araç pazarının sağladığı güçlü ivmenin takviyesiyle yüzde 3,9 büyüme gösterdi. Bu bağlamda, Renault markalı araç satışları yüzde 2,7 artış göstererek 250 bin 163 adede ulaştı.

Renault markası 2021’in birinci çeyreğinde 42 bin 951 adet elektrikli ve hibrit araç sattı. İkinci çeyrekten itibaren Renault, üç yeni E-TECH hibrit ve plug-in hibrit araç modelini piyasaya sürecek.

Renault, Avrupa dışındaki bölgelerde en karlı segmentlere ağırlaşıyor. Marka, Hindistan’da süratle büyüyen kompakt SUV segmenti için yeni Kiger modelini muvaffakiyetle piyasaya sürerken, Rusya’da mart ayından bu yana satışta olan yeni Duster, çeşitli versiyonlarıyla piyasaya güçlü bir giriş yaptı.

TÜRKİYE 7. SIRADA

Öte yandan Türkiye, birinci 3 aylık devirde Renault Grubu’nun en çok araç sattığı pazarlar ortasında 7’nci sıradaki pozisyonunu korudu.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi