Porsche, elektrikli araç bataryaları için fabrika kuruyor

0 65

Elektrikli araç pazarının giderek büyümesiyle harekete geçen araba üreticileri, gelecekte bu alanda kelam sahibi olabilmek için çeşitli yatırımlar yapıyor.

Bu üreticilerden biri olan PorscheAlmanya’da elektrikli araçlar için batarya hücresi üretecek bir fabrika inşa edeceklerini ve bununla, elektrikli ulaşım planlarını hızlandıracaklarını duyurdu.

Porsche CEO’su Oliver Blume, “Bataryalar, Almanya’nın araba sanayisi için kendi ülkemizde de sahip olmamız gereken değerli bir teknoloji ve Porsche bunda öncü bir rol oynamak istiyor. dedi ve pil fabrikasının Tuebingen’in Swabian kasabasında kurulacağını ekledi.

Porsche, Avrupa’da yarım düzine batarya tesisi kurmayı ve global olarak elektrikli araçları şarj etmek için altyapıyı genişletmeyi planlayan ana şirketi Volkswagen’den elektrikli araç bataryaları satın alacak.

“YÜKSEK PERFORMANSTA ÖNCÜ OLMAK İSTİYORUZ”

Blume, “Ancak yüksek performanslı bataryalar için de bir segment olacak. Tıpkı yüksek performanslı içten yanmalı motorları geliştirdiğimiz üzere, artık de yüksek performanslı bataryalarda da öncü olmak istiyoruz.” dedi.

Yüklü olarak Asya’daki akü tedarikçilerine güvenen Avrupalı ​​otomobil üreticileri, Avrupa Birliği’ndeki daha katı etraf kurallarını karşılamak için elektrikli araç üretimindeki artış ışığında, yurt dışı bağımlılıklarını azaltmaya çalışıyor.

Bu nedenle gelecek yıllarda birçok üretici, kendi ülkelerindeki fabrika sayısını artırmayı planlıyor.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi