Otomobil Markaları Ve Ülkeleri

0

Otomobil Markaları Ve Ülkeleri

Araba tutkunlarının en çok merak ettiği konulardan birisi otomobil markaları ve ülkeleri olmaya devam ediyor özellikle sıfır araç alacaklar açısından konu son derece önemli. Bunun nedeni ülkeler üretimini gerçekleştirdikleri araçlarda gerek performans gerek tasarım gerek dayanıklılık gerekse fiyat gibi alanlarda ayrıcalıklı yerde bulunuyor.

  • Almanya; Mercedes, BMW, Volkswagen, Audi, Opel, Smart modelleri ile otomotiv sektörünün belkemiğini oluşturuyor.
  • Amerika Birleşik Devletleri; Jeep, Ford, Dodge, Chrysler, Buick, Cadillac, Chevrolet, General MotorsCompany, TeslaMotors markaları ile yola hakim.
  • Japonya; Toyota, Honda, Nissan, Subaru, Lexus, Mazda, Suzuki, Acura, Mitsubishi ve Infinity markaları ile öyle çıkıyor.
  • Güney Kore; Hyundai, Kia, Ssangyong olmak üzere üç büyük markaya sahip.

Kaç Tane Otomobil Markası Var?

Otomobil markaları ve ülkeleriher zaman merak ettiği konular arasında yerini almaktadır. Dünyada hemen her ülkenin geliştirdiği araba modelleri ve markaları bulunmaktadır. Türkiye’de tüm araba markalarının en son modelleri satışa sunulmaktadır.

Türk Araba Markaları Nelerdir?

Türkiye’de üretimi gerçekleştirilen %100 yerli bir otomobil yoktur ancak 1954 yılından bu yana başlık fiyat veren olmak üzere birçok araba markasının modelleri üretilmektedir. 1968 yılında kurulan ilk Türk otomobil fabrikasının ardında 70’li yıllardan itibaren Oyak, Karsan ve Otoyol gibi fabrikalar öne çıkmayı başarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.