Otomobil Değeri Hesaplama

0

Otomobil Değeri Hesaplama

Otomobil değeri hesaplama, aracın genel olarak performansına göre satın alınan fiyatından ne kadar düştüğünü ya da ne kadar satışının yapılabileceğine dair yapılan hesaplamadır. Peki,otomobil değeri hesaplama nasıl yapılır?

Aracın Değeri Ne İfade Eder?

Aracın değeri, herhangi bir platforma aracınızın ilanını koyduğunuz zaman satışını yapacağınız taktirde alabileceğiniz tutardır.

Fiyat aralığında;

  • Aracınızın kombinasyonu
  • Hasar durumu
  • Ve donanımına bağlı olarak maksimum değer aralıkları karşınıza çıkar.

Aracınızı satmak istediğinizde, bunu farklı platformlara koyarak ilanını oluşturabilirsiniz. Fakat ilanını oluşturmadan önce aracın değeri yani otomobil değeri hesaplama yapılır.

-NOT-Fiyat aralığında aracın hasar durumuna, donanımına ya da genel olarak kombinasyonuna göre değer aralıkları ortaya çıkar. Bu değer aralıkları maksimum ya da minimum değer aralıkları ile oluşmaktadır. Siz kişisel olarak bu değer aralığındaki miktarı, aracınız için oluşturabilirsiniz. Böylelikle aracın ilanı yayınlanır.

Otomobil Değeri Hesaplama Nasıl Yapılır?

Otomobil değeri hesaplama işlemi, çeşitli platformlarda yapılabilir. Örneğin aracınızın ilanına oluşturmadan önce sistemde otomobil değeri hesaplama aktif olarak çalışma gerçekleştiriyorsa, buradan kısa sürede yapabilirsiniz.

  • Herhangi bir platforma gerek duymadan, değeri üzerinden ilan yayınlanır.
  • Otomobil değeri hesaplama, otomobilin genel olarak hasar durumu ön planda tutularak yapılır. Otomobilin ederi şeklinde de tanımlanır.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.