Opel’in klasik modeli Manta elektrikli araca dönüştü

0 98

Opel tarafından 1970-1988 yılları ortasında üretilen bir spor otomobil modeli olan Matta, yıllar sonra elektrikli olarak yine karşımıza çıktı.

Klasikleşmiş, eski bir araba modelinin tasarım ruhunu bozmadan aşikâr başlı özelliklerinin şimdiki teknolojilerle geliştirilmesine ‘Restomod’ deniliyor.

Bu kapsamda, bir elektrikli arabaya dönüşen Opel Manta, “Opel Manta GSe ElektroMOD” ismini aldı.

TEKNİK AYRINTILAR

Opel’in yalnızca bir adet ürettiği bu konseptin, geride yer alan bir elektrik motoruna sahip olduğunu ve 147 beygir güç ile 255 Nm tork ürettiğini görüyoruz.

Klasik Manta’da olduğu üzere geriden itiş sistemini koruyan araç, 31 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya barındırıyor. Bu batarya, 200 km’lik bir menzil sağlıyor.

Opel, aracın dış dizaynında da 2018 GT X Experimental isimli konsept aracında ortaya çıkan tasarım ayrıntılarının birçoğunu ve yeni yüzünü kullanmış.

Bu yeni ön yüzde, olağanda ızgaranın yer alacağı kısımda tümleşik bir LED ekranın yer aldığını ve burada çeşitli bildiriler yayınlayabildiğini görüyoruz.

Aracın parlak sarı rengine siyah bir kaput ve büyük kısmı siyah olan 17 inç’lik jantlar da eşlik ediyor.

İÇ YER

Retro dizaynlı Opel Manta konseptinin iç yerine baktığımız vakit ise şoföre odaklı olarak hazırlanan çift ekranlı bir konsol sistemini karşımıza çıkıyor.

Dijital gösterge paneli 12 inç boyutunda olurken, bilgi cümbüş ekranı ise 10 inç boyutunda seçilmiş.

Tüm bu çağdaş ayrıntılara karşılık retro dizaynlı bir direksiyon simidi ve vites topuzu dikkatleri çekiyor.

Aracın spor koltukları da tüm bunları hoş bir formda tamamlamış görünüyor. Ayrıyeten iç yerde, aracın dış rengi ile uyumlu olan birçok ayrıntı da görülüyor.

Son olarak Opel, ilerleyen vakitlerde bu araç üzere daha fazla “restomod” ortaya koyacağı bilgisini de paylaştı.Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi