Opel Manta GSe ElektroMOD mayıs ayında tanıtılacak

0

Sahip olduğu üstün Alman teknolojisini en çağdaş dizaynlarla buluşturan Opel, üretildiği devir geleceğe ışık tutan efsane modeli Manta’yı sıfır emisyonlu bir ElektroMOD araç olarak sunmaya hazırlanıyor. Opel’in geleceğe yönelik yeni anlayışıyla tekrar şekillenen bir periyodun ikon aracı Manta, heyecan uyandıran çağdaş yüze sahip bir ElektroMOD olarak tasarlanmasıyla dikkat çekiyor. Bu kapsamda, efsanevi Opel Manta’nın karakteristik siyah motor kaputunun altındaki sıralı dört silindirli akaryakıtlı motor, yerini güçlü ve çağdaş bir elektromotora bırakıyor. GSe’deki “e” ise artık enjeksiyon yerine elektrikli tabirini temsil ediyor.

Yeni Opel Manta, çağın ötesinde yorumlandı

Elektrikli araç teknolojisini en yenilikçi öge ve simgelerle gövdesinde buluşturan Opel Manta’da, birinci bakışta klasik neon sarısı gövdeye uygulanan LED teknolojisi dikkat çekiyor. Geometrik nizama sahip farlar, radyatör ızgarası ve “şimşek” logosu, Opel’in en yenilikçi uygulaması olan  “Pixel Vizör” ile birlikte aracın önünde konumlanıyor. Bu kapsamda aracın tüm genişliği boyunca uzanarak bir vizör üzere aracın ön kısmını kaplayan, grafik ve metin iletileriyle irtibat kurabilen Pixel-Vizor, Opel’in sıfır emisyonlu gelecek vizyonunu da dijital bir görsel şölenle gözler önüne seriyor. Opel Manta GSe ElektroMOD, ön cephe boyunca “Alman kalbim elektriklendi”, “Sıfır emisyonluyum”, “Ben bir ElektroMOD’um” biçiminde tabirlerle misyonunu Pixel-Vizor aracılığıyla etrafına de yansıtıyor. Pixel-Vizor üzerinden akan Manta vatoz balığı silueti ve Manta logosunun QR kod formundaki dizaynının yanı sıra, Rüsselsheim merkezli Alman üreticinin logosunun merkezi olarak parlayarak, iki şimşeğin dairenin içinden vizör’ün şık LED gündüz farlarına gerçek çakması üzere ayrıntılar Manta’nın yenilikçi ön estetiğini tamamlıyor.

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Opel Küresel Marka Tasarım Müdürü Pierre-Olivier Garcia, “Manta GSe ElektroMOD, tutkulu tasarımcıların, 3-boyutlu modelleme uzmanlarının, mühendislerin, teknisyenlerin, mekanikçilerin ve birebir vakitte eser ve marka uzmanlarının yapıtı. Her biri de arabaları seven ve yeni şeyler geliştirmekten zevk alan Opel hayranları. Manta GSe ile esaslı Opel geleneğinden sürdürülebilir geleceğe yanlışsız bir köprü inşa ediyoruz. Geçmişten günümüze ulaşan vakit ruhu katiyetle büyüleyici.” tabirlerini kullandı.

19 Mayıs’ta resmen tanıtılacak

1970 model Opel Manta A’nın anısına geliştirilen bir model olan Manta GSe ElektroMOD, klasik arabaların çağdaş teknolojiyle tekrar yorumlanması olan RestoMod’un en yenilikçi örnekleri ortasında yer alıyor. Proje için Opel Classic’in garajından alınarak yine hayat verilen Manta A, genç Opel geliştirme takımının en yenilikçi ve tahlil odaklı çalışmalarıyla bir düş araba olarak tasarlandı. Büsbütün dijital kokpiti, elektrikli bataryaları ve Opel GSe olabilmek ismine tüm sportifliği bünyesinde barındıran yeni Manta, tıpkı vakitte bir ElektroMOD olarak tıpkı vakitte Çağdaş sürdürülebilir hayat stilini da simgeliyor. Opel’in merkezi olan Rüsselsheim’da son rötuşlarının yapıldığı Yeni Opel Manta GSe ElektroMOD, 19 Mayıs 2021’de heyecan verici ayrıntılarıyla tanıtılacak.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.