Nissan, Alman devinin paylarını 1.2 milyar dolara satıyor

0

Nissan ve Renault, endüstriyel iştirakleri güçlendirmek için on yıl evvel Daimler ile pay alışverişinde bulunmuş, bilhassa ticari araç segmentinde araba üreticilerinin eser gamında bulunan X-Class bu iştirakle oluşturulmuştu. Hatta X-Class’ın Navara altyapısı üzerine üretildiği de biliniyor.

Raporda, pay satışı istikametindeki atağın şirketler ortasındaki işbirliğini etkilemeyeceği belirtildi. Bununla birlikte, bahse yakın olan bireylerin, karşılıklı hissedarlıklara artık muhtaçlık duyulmadığı için daha büyük başlangıç ​​planları olduğunu söylediklerini belirtti.

Mercedes-Benz X-Class

Kaynaklara nazaran, Nissan’ın paylarının 69,85 eurodan (yaklaşık 83 dolar) kapanmasını bekliyor. Bu ölçüyle Nissan’ın mutabakattan 1,2 milyar euronun (1,2 milyar dolar) altına inmesi bekleniyor. Renault ise pay başına 72,41 euro (yaklaşık 87 dolar) ile kapattı.

Daimler ve İttifak ortasındaki işbirliğinin neler üreteceği böylelikle görülecek. Dikkat alımlı bir formda, Mercedes X-Class’ın 2020’de üretimini durdurması, lüks kamyonet için yaklaşık iki yıllık bir çalışmayı bitirdi.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.