Mercedes-Benz Türk’ten yeni istihdam imkanları

0 58

CARMEDYA.COM – Türkiye‘deki faaliyetlerinde 50 yıldan fazladır hizmet veren Mercedes-Benz Türk, üretimin yanında mühendislik ve satın alma üzere alanlarla yeni istihdam imkanları yaratıyor.

Şirket, Hoşdere Otobüs Fabrikası ve Aksaray Kamyon Fabrikası ile sağladığı istihdamı, IT, mühendislik, satın alma üzere alanlarda aldığı yeni sorumluluklar ile artırmaya devam ediyor. Alınan yeni sorumluluklar ile hizmet ihracatı da sağlanıyor.

Mercedes-Benz Türk İcra Konseyi Lideri Süer Sülün

Hususla ilgili açıklamalarda bulunan Mercedes-Benz Türk İcra Heyeti Lideri Süer Sülün; “Türkiye’den dünyaya gerçekleştirdiğimiz ihracatımızı, yalnızca üretim ve AR-GE faaliyetlerimiz ile değil, yetkinliğimizi kanıtladığımız birçok farklı alanda artırarak ülkemizin istihdamına katkı sağlıyoruz. Mercedes-Benz Türk olarak aldığımız yeni sorumluluklarla; Almanya, Fransa, Portekiz, Rusya, Çin, Japonya, Brezilya ve Hindistan başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine hizmet ihracat ediyoruz. Global pazarlarda ülkemizin yetişmiş iş gücünü tüm dünyaya kanıtlayarak yeni misyonlar üstlenirken, Türkiye iktisadına de katkımızı aralıksız sürdürüyoruz.” dedi.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

Mercedes-Benz Türk, kontrat idaresi alanında katkı sağlıyor

2017 yılında, 28 kişilik takımı ile Mercedes-Benz Türk’te kurulan “Satın Alma Takviye Departmanı”, Avrupa’da yer alan araba, otobüs ve kamyon fabrikalarının kontrat idaresine katkı sağlıyor. Bunun yanında, teklif alma ve kıymetlendirme, firma veri idaresi, tedarikçi sertifika idaresi üzere hizmetler de verilmeye başlandı. Artan sorumluluklar doğrultusunda, 2020 yılında 38 kişiyi daha istihdam eden Mercedes-Benz Türk, 2021 yılı içerisinde 30’ün üzerinde kişiyi daha bünyesine katmayı hedefliyor. Yakın vakit içerisinde, kalıp ve değişiklik idaresi üzere yeni hizmetler sunmak için çalışmalara sürat kesmeden devam edilmesi planlanıyor.

Aksaray’dan “Global Numune Birliği”ne mühendislik hizmeti

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, 2017 yılında kurulan Üretim Öncesi Mühendislik Ünitesi ile Daimler Truck AG’nin “Global Numune Birliği”ne mühendislik hizmeti vermeye başladı. 30 mühendis ve 7 teknik çalışanın istihdam edildiği bu hizmet ile; küresel eser projelerinin seri üretimde yapılabilirlik tahlili, değişiklik idaresi kapsamlarının yapılabilirlik tahlili, prototip araç üretimi, gelecek teknolojiler için memleketler arası çalışmalarda bulunmak, küresel müşteri özel isteklerinin araçlara uygulanması kapsamında çalışmalar yürütülüyor.

Küresel numune çalışmaları, dijital ve fizikî olarak gerçekleştirilirken, dijital uygulamalar sırasında “Sanal Gerçeklik” ve “Karma Gerçeklik” üzere şimdiki teknolojiler de kullanılıyor. Fizikî uygulamalarda ise 3D yazıcı ile modül üretimi yapılıyor.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk IT Yetkinlik Merkezi ile küresel projelere IT hizmetleri

Mercedes-Benz Türk, VR/AR, Robotik Süreç Otomasyonu (RPA), İş Analitiği ve Kalite İdaresi üzere pek çok mevzuda yetkinlik merkezi olarak çalışıyor. Birçok modül ve uygulamanın takviyesini sağlamakla bir arada birtakım projelerin, proje liderliği ve müşteriye sunulmasını da üstleniyor. Bu kapsamlarda tüm Evobus lokasyonlarına hizmet sağlayan Mercedes-Benz Türk, kamyon eser kümesi için Almanya, Çin, Rusya, Japonya, Brezilya, Portekiz, Fransa ve Hindistan’a IT hizmeti sunuluyor. Sorumluluklar doğrultusunda bu kapsamda 14 kişiyi istihdam eden Mercedes-Benz Türk, 2021 yılı içerisinde 100’e yakın kişiyi daha bünyesine katmayı hedefliyor.

Tüm bu projelerin yanında VR/AR, RPA, Bilgi Tahlili üzere yeni kuşak teknoloji ve alanlarda da hizmet sağlıyor.

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi