Mercedes Benz C Ve E Serilerinin Etkileyici Performansları

0 48

Alman marka daima dünya üstündeki en çok arzulanan markalardan biri oldu. Sonuçta kaputun üstünde yıldızı görmek daima bir fark yaratır! Peki Mercedes Benz’in en popüler iki sedanına hayat veren motorlar neler?

Tazelene Makyajlı C Serisi

 

2014 senesinde tanıtılan W205 kasa kodlu C serisi, 2018 senesinde makyajlanarak şuan bildiğimiz hale geldi. Değişiklikler kısaca 10.2 inçlik standart olarak gelen multimedya ekranın 12.3 inçe çıkarılabilmesi, yarı otonoma izin veren ataptif cuise control-şerit takip sistemi ve çarpışma önceleme gibi güvenlik donanımlarının gelmesi, gümüşi yeni trimlerin iç mekanda kullanılması, dokunmatik yüzeyleri olan yeni tasarımlı direksiyon olarak sıralanabilir. Ülkemizde yoğun olarak LED ana farlar ile gelen araçta, opsiyonel olarak ayrıca Multibeam LED farlar da alınabilmekte. Ülkemizde C serisi makyajla birlikte çeşitli motor alternatifleri ile satılıyor:

1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli motor 156 Ps güç ve 250 Nm tork üretiyor. Motor uzu ömürlülüğü ile dikkat çekiyor.
Yeni gelen 1.5 litrelik turbo beslemeli benzinli motor ise EQ Boost denilen ekstra bir elektrik motoruna sahip. Bu ikili toplamda 184 Ps güç ve 280 Nm tork gibi bir hayli etkileyici değerler üretebiliyor.
Dizel cephesinde ise yeni ve iddialı 1.6 litrelik yeni motor 160 Ps güç ve 360 Nm tork üretiyor.

Bütün motorlarda 9 ileri tam otomatik 9G-Tronic şanzıman standart olarak geliyor. Ayrıca 4Matic dört çekiş sistemi de iki yeni motor ile de kombine edilebiliyor.

Şıklığın Başka Boyutu: E Serisi

 

2016 senesinde North America Auto Show’da tanıtılan W213 kodlu E Serisi, gerek yeni tasarımı, gerek yeni teknolojileri içinde barındırması ile Alman markanın yarınlarına resmen bir ayna tutmuştu. Otonom sürüş sistemlerinin iyi bir biçimde harmanlanıp müşteriye sunabilmesinden dolayı da E Serisi bir hayli dikkat çekici bir otomobil.

2017 senesinde tanıtılan Driver Pilot isimli otonom sürüş, Active Break Asist ve Adaptive Matrix LED Aydınlatma gibi teknolojiler aracın ne kadar iddialı olduğunu da zaten gözler önüne seriyor. E Serisi ülkemizde: C Serisinde de kullanılacak olan 1.6 litrelik turbo benzinli 156 Ps güç ve 250 Nm tork üreten ünite 2.0 litrelik turbo beslemeli benzinli motor, 300 Ps güç ve 400 Nm tork ile performans isteyenlere gerek cevabı verebiliyor.
Elbette işi AMG boyutuna çıkarmak isteyenler 4.0 litrelik 612 Ps güç ve 850 Nm tork üreten E63 AMG’nin kuvvetli motorunu da tercih edelebilir.

Dizel cephesinde ise tek seçenek 2.0 litrelik 194 Ps güç ve 400 Nm tork üreten motor.
Bütün motorlarda 9 ileri tam otomatik 9G-Tronic şanzıman standart olarak geliyor. Ayrıca 4Matic dört çekiş sistemi de iki yeni motor ile de kombine edilebiliyor.

Kaynak:otoboom.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi