Mercedes-Benz 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü kutluyor

0 61

CARMEDYA.COM – Kültür ve sanat alanına aralıksız takviye vermeye devam eden Mercedes-Benz, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü kutluyor.

34 yıldır aralıksız olarak İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nı destekleyen Mercedes-Benz’in sanat verdiği en son takviye, “She’s Mercedes” platformu kapsamında sponsor olunan “Çizginin Ötesinde” standı oldu.

İstanbul Müzik Şenliği sponsorluğu

Mercedes-Benz’in İstanbul Kültür Sanat Vakfı ile iş birliği 1987’de, İstanbul Müzik Şenliği klasiklerinden “Saraydan Kız Kaçırma” operasının şov sponsorluğunu üstlenmesiyle başladı. Bu seyahat, Festival’in en seçkin şovları ile devam etti. Mercedes-Benz 30 yılı aşkın müddettir kesintisiz devam eden dayanağı ile kentin en özel sanat etkinliklerinden biri olan İstanbul Müzik Şenliği’nin “En Yüksek Katkıda Bulunan Şov Sponsorları” ortasında yer alıyor.

Mercedes-Benz’in İstanbul Müzik Şenliği dayanağının 30’uncu yılının kutladığı 2017 yılında uzun yıllardır devam eden bu iş birliğinin kapsamı genişleterek müziğin her kısma yaygınlaştırılmasını hedefleyen özel etkinliklerle zenginleştirildi. Bu çerçevede 2017 yılında mümkün olduğunca çok çocuğa karşılıksız müzik imkanı sağlamayı ve çocukların sanata iştirak hakkı önündeki pürüzleri kaldırmayı hedefleyen “Barış için Müzik” teşebbüsüne dayanak olundu. Dayanak çerçevesinde Barış için Müzik Yaylı Orkestrası üyeleri, konser öncesi St. Petersburg Rus Oda Filarmonisi’nin provasına katılarak, tecrübeli müzisyenlerle tanışma imkanı buldu. Akabinde orkestra, St. Petersburg Rus Oda Filarmonisi ile tıpkı gece Aya İrini’de ön avluda bir konser verdi. Ayrıyeten bu dayanak kapsamında Mercedes-Benz Barış için Müzik Vakfı’na enstrüman bağışında bulundu.

2020 yılında ise İstanbul Müzik Şenliği’nin, “Çevrimiçi Gösterimler” kapsamında gerçekleştirilen Wiener Akademie “Beethoven Gala” konserine sponsor olan Mercedes-Benz, pandemi periyodunda de sanata dayanağa devam etti. Wiener Akademie, İstanbul Müzik Şenliği, Salzkammergut Klasik Şenliği ve Brucknerhaus Linz işbirliği ile gerçekleştirilen “Beethoven Gala”yla Beethoven’a övgü niteliğinde konserini dinleyicilerle buluşturdu. Konserde Beethoven’ın Re Majör Keman Konçertosu’nu seslendiren Benjamin Schmid büyüleyici anlara sahne oldu.

Mercedes-Benz ayrıyeten müziğe verdiği takviye çerçevesinde 2006-2016 yılları ortasında Milletlerarası Ankara Müzik Şenliği’nin de şov sponsorları ortasında da yer aldı.

“Çizginin Ötesinde” stant sponsorluğu ile sanata takviyeye devam ediliyor

Mercedes-Benz’in, gücünü ilham veren bayanlardan alan She’s Mercedes platformu kapsamında sponsorluğunu üstlendiği, “Çizginin Ötesinde” standı 6 Nisan tarihinde kapılarını sanatseverlere açtı. Uzun yıllardır sanat projelerine yer veren NG Agency & Artworks’ün gerçekleştireceği stant, yaratıcı, ilham veren Türk fotoğraf ve heykel sanatının başarılı bayan temsilcilerini bir ortaya getiriyor. Heykeltıraş ve iç mimar Seda Eyüboğlu, ressam Aysun Akbulut, ressam Deniz Say, ressam Renan Ertosun, heykeltıraş Nilay Özenbay, ressam Canan Ustaoğlu Savaş ve seramik sanatkarı Defne Samman’ın, bayanın derin, incelikli zarafetini yansıtan yapıtlarının yer aldığı “Çizginin Ötesinde” standı, 6 Mayıs tarihine kadar NG Agency & ArtWorks’de ziyaret edilebiliyor.

Tıpkı vakitte online platformda da açılan “Çizginin Ötesinde” standına bu link üzerinden ulaşılabiliyor: https://my.matterport.com/show/?m=hDBukcnYMfj

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi