Memur Olmak İsteyenler İçin Personel Alımları Başladı

0 4

Memur Olmak İsteyenler İçin Personel Alımları Başladı

Son dakika haberlerinde resmi gazetede, kamu personeli alımıyla toplam 564 kişinin istihdam edileceği duyuruldu. 

Kamu Personel Alımı İle İlgili İlanlar Yayınlandı!

Memur olmak isteyenlerin, beklediği haber geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na 250 defterdarlık uzman yardımcısı, 65’i avukat olmak üzere tam anlamıyla 386 personel alımı gerçekleşecek.

  • Burada Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi başkanlığı 10 uzman yardımcısı
  • İç işleri bakanlığı göç idaresi başkanlığına 35 il göç uzman yardımcısı
  • Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne çeşitli branşlarda 70 mühendis
  • Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne 58 sözleşmeli personel
  • Danıştay bakanlığına ise 5 hizmetli ataması yapılacak. 

250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı Yapılacak

Memur olmak isteyenler için son günlerde sıklıkla takip edilen haberler arasında kamu personel alımı ilanlarının, resmi gazeteci resmen yayınlandığı duyuruldu. Personel alımları arasında 250 defterdarlık uzman yardımcısı ile Hazine ve Maliye bakanlığına atama gerçekleşecek. Diğer alımlar arasında en fazla alım hazine ve maliye bakanlığı bünyesinde yapılmakta. Hazine ve Maliye Bakanlığı defterdarlık uzman yardımcısı kadrolarına yapılacak olan 250 personel ataması, sözlü sınavla beraber gerçekleşecek. Buradaki başvuruları adaylar 31 ocak ile 11 şubat tarihleri arasında e-devlet üzerinden elektronik ortamda yapabilecek.

Başvuruları Ne Zaman?

Savunma sanayi başkanlığına alınacak 10 uzman yardımcısı için başvurular 8 22 Mart tarihleri arasında gerçekleşeceği söylendi. Göç idaresi başkanlığı 35 uzman yardımcısı alımı için giriş sınavı, 31 Aralık 9 ocak tarihleri arasında yapılacak. Devlet su işleri için farklı branşlarda 70 mühendis alımı, 17 28 Ocak tarihleri arasında sınav başvuru formunun doldurulması ile beraber gerçekleşecek. Uygulamalı sınava çağrılacak adayların isimleri ise 7 Şubat’ta Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi bünyesinde yayınlanacak. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi