Lotus yeni yol haritasını açıkladı

0

CARMEDYA.COM – Lotus, eser, stratejik ve teknoloji duyurularıyla markanın yeni yol haritasını duyurdu.

Dört yeni araç mimarisi, yeni teknoloji yol haritası, yeni bir global perakende kimliği ve yesyeni bir arabayla karşımıza çıkan Lotus, yeni planlarını markanın global sanal konferansı olan Driving Tomorrowaracılığıyla dünya çapında yayınlandı. 

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lotus Cars Genel Müdürü Matt Windle şunları söyledi; “Lotus’u dönüştürmek için devam eden Vision80 planımız yolda. Bu yıl Lotus için çok değerli bir yıl, bilhassa spor arabalarımızla bir periyodun sonuna geliyoruz ve başkasına başlıyoruz. Dünyaya Elise, Exige ve Evora’yı veren ruh ve tutku, yeni kuşak arabalarda – orijinal Lotus Emira üzere arabalarda yaşayacak.”

Lotus Emira

Lotus, bugüne kadar sırf kod ismi Type 131 ile bilinen ve artık Lotus Emira olduğu onaylanan yepisyeni spor arabası hakkında daha fazla ayrıntıyı doğruladı.

‘E-meer-a’ olarak söylem edilen söz, eski lisanda ‘komutan’ yahut ‘lider’ manalarına geliyor. Emira, 6 Temmuz Salı günü, yapım meskeni Hethel, Lotus Advanced Performance Center’da tanıtılacak ve 8-11 Temmuz’da Goodwood Şenlik of Speed’de sergilenecek.

Beklentilerin bilakis Lotus’dan yaplan açıklamada yeni modelin hibrit olmayacağını doğruladı. Emira, bir dizi içten yanmalı motorla güçlendirilecek. Yeni ek güç aktarma merkezi olacak Emira, son derece verimli ve en son teknolojiyi kullanacak. 

Özel elektrikli spor araba mimarisi, birebir vakitte elektrikli araçlara da geçiş yapan Renault’nun Alpine spor araba markası ile ortaklaşa geliştiriliyor.

Ayrıyeten Lotus, mevcut modellerden bataryalı araçlar geliştirmeye çalışmak yerine elektrikli spor araçlar ve elektrikli SUV modelleri yapmasına müsaade verecek iki yeni araç mimarisiyle Geely yatırımının detaylarını da ortaya koydu.

Lotus için birinci defa Evija hiper arabasının gösterdiği saf elektrikli bir gelecek, başından beri Vision80 stratejisinin bir kesimi oldu. Lotus Emira’dan sonra her yeni Lotus modeli elektrikli olacak.

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.