Lastikler Yol Tutuşunda Oldukça Etkili

0 51

Lastikler Yol Tutuşunda Oldukça Etkili

Lastikler araçların yol tutuşu kapsamında büyük bir önem arz etmektedir. Kişilerin yol tutuşuna dair sorun yaşamaması için özellikle dikkat etmesi gereken hususların başında lastik oluklarının durumu gelmektedir. Lastik oluklarında aşınmaların meydana gelmesi hem sürüş keyfini olumsuz etkilemektedir hem de yol tutuşunda sorun yaşatabilmektedir. Bu nedenle düzenli olarak kontrollerden geçirilmesi elde dilecek olan verimliliği yüksek seviyeye çıkartmaktadır.

Lastik Kontrolleri

Lastiklerin yol tutuşu ile alakalı olarak sorun yaşanmaması için yaz ve kış mevsimlerinde kanuni gereklilikleri de dikkate alarak değişimlerin yapılmasıdır. Yaz lastiklerinin kışın kullanılması aşınmaların artmasına neden olmaktadır.

Basınç Sorununa Dikkat!

Lastik basınçlarının da belirli aralıklar ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Basınç sorununa dair aksaklık meydana gelmemesi için özellikle genel araç kontrollerinde lastiklerin de detaylı şekilde incelenmesi talep edilmelidir. Basınç sorunu ile alakalı sorunların ortadan kaldırılması için önlemleri alırken aynı zamanda sigorta ve kasko detaylarına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi