Lastik Kontrolleri Düzenli Aralıklar ile Yapılıyor Mu?

0 46

Lastik Kontrolleri Düzenli Aralıklar ile Yapılıyor Mu?

Lastik kontrollerinin düzenli yapılması kişilerin kaza olasılıklarının azalmasına ve aracın yol tutuşunun kuvvetlenmesine neden olmaktadır. Yol tutuşunun yüksek olması lastiklerin oluk yapısına bağlı olarak da değişim gösterebilmektedir. Lastik kontrolleri ile alakalı olarak sorun yaşanmaması için kişilerin dikkat etmesi gereken en temel husus yaz ve kış lastiklerinin incelenmesidir. Yaz ve kış lastikleri ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için 1 Aralık itibari ile kış lastiğine geçilmelidir.

Kış Lastik Zorunluluğu

Kış lastiğinin zorunluluğu temel olarak 1 Aralık itibari ile başlamaktadır. Bu zorunluluğun özellikle yerine getirilmediği fark edildiği zaman kişilerin maddi olarak da cezaya çarptırılacağının bildirilmesi gerekmektedir. Ayrıca aracın genel sürüş verimliliğine dair de sorun yaratabildiğinin ayrıca iletilmesi gerekir.

Kış Lastiğinin Önemi

Don ve kar tutmuş olan yollarda yaz lastiğinin performans bakımından büyük sorun yaratabildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Kış lastiği bu aylarda kaza olasılığını düşürmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi