Lastik Basınçlarını Kontrol Edin!

0 9

Lastik Basınçlarını Kontrol Edin!

Lastik basınçları ile alakalı olarak kontrollerin detaylı ve kapsamlı şekilde yapması gerekir. Araçların genel manada incelemelerinin tüm detayları ile tamamlanması için büyük çaba sarf edilmektedir. Lastik basınçlarının düşük olması lastiklerin kısa sürede deforme olmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra aracın rot balans ayarı üzerinde de olumsuz bir etkisi olduğunu söylemek mümkündür.

Lastik Basıncı Nasıl Kontrol Edilir?

Daha fazla mesaj

Lastik basınçlarının kontrol edilmesi için araç bakım uzmanınızdan destek almalısınız. Kişilerin kendi incelemeleri ile fark edemeyeceği detayların büyük çoğunluğunun bu uzmanlarca yapılan denetimlerde tespit edilebildiği fark edilmektedir. Lastik basıncının kontrol adımları sırasında rot balans ayarlarının da kesinlikle göz önünde bulundurulması istenmektedir.

Lastik Denge Ayarları

Lastiğin denge ayarları konusunda da çok hassas davranmanız gerekmektedir. Aracın genel performansında bir düşüş meydana geldiği zaman bu durumun büyük bir olasılıkla lastiğin basıncında ya da rot balans ayarlarında meydana gelen aksaklıklardan kaynaklanabileceğini bilmeniz gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi