Lastik Basınçlarına Dikkat!

0 13

Lastik Basınçlarına Dikkat!

Araç arızaları ile alakalı sıklıkla gözden kaçırılan hususların başında araçların lastik basınçları gelmektedir. Lastik basınçlarının özellikle aracın yol tutuşunu da yakından etkileyeceği görülmektedir. Aracın genel yol tutuşuna dair bir sorun olması durumunda lastik basınçları kontrol edilmelidir.

Kış Lastiğine Geçiş ve Basınç Kontrolü

Daha fazla mesaj

Kış lastiğine geçiş süreci ile alakalı olarak oldukça hassas davranmanız gerekmektedir. Kış lastiğine geçiş ile alakalı olarak kişilerin özellikle belirli yasal süreleri takip etmesine de büyük önem verilmektedir. Bu yasal süreler geçmesine rağmen lastik değişiminin yapılmaması durumunda trafik cezasına maruz kalabileceğinizin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

Düzenli Kontroller

Aracınızda biri sorun meydana gelmesini beklemeden gerekli olan kontrolleri eksiksiz ve düzenli aralıklar ile tamamlamak maddi bakımdan büyük zararların ortaya çıkmasının engellenmesine de neden olacaktır. Düzenli kontroller ile beraber sigorta ve kasko konusunda da incelemeleri aksatmamanız gerekir. Kasko araçta büyük bir hasar meydana geldiği zaman sizin maddi sorun yaşamadan hasarı karşılamanızı sağlamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi