Lastik Aşınma Sorunları

0

Lastik Aşınma Sorunları

Lastiklerin belirli aralıklar ile kontrol edilmesi ve gerekli standartlara uygun olup olmadığının analiz edilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde sürüş performansında herhangi bir orun meydana gelmeden erişim adımının tamamlanması sağlanır. Kişilerin yaz ve kış mevsimi için tasarlanmış olan lastikleri de özenle seçmeleri gerekir. Aracın performansını destekleyecek nitelikte lastiklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Kış Lastiği Zorunluluğu

Kış lastiği zorunluluğu her sene 1 Aralık itibari ile başlamaktadır. Bu nedenle yapılan trafik kontrollerinde bu zorunluluğun yerine getirilmediği fark edilirse cezai yaptırıma çarptırılacağınızı da unutmamalısınız. Ayrıca kazaların da büyük bir kısmının zemin ile uygun olmayan lastiklerden kaynaklanacağının bildirilmesi gerekmektedir.

Lastik Kontrolleri

Lastiklerin oluklarında bir sorun olup olmadığının yanı sıra basıncının da kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu basınç kontrolleri ile beraber kişilerin lastiklerinin tam performans ile çalışması sağlanacaktır. Lastik kontrolleri yapılırken bu durumun yakıt harcama oranı ile de yakından ilişkili olduğu fark edilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.