KÜÇÜK John Cooper Works makyajlandı

0 74

CARMEDYA.COM – Borusan Otomotiv‘in Türkiye distribütörü olduğu KÜÇÜK, yüksek performans modeli KÜÇÜK John Cooper Works’ü makyajladı.

Güncellenen KÜÇÜK John Cooper Works genlerinden gelen yarışçı karakterini korurken, yüksek standart donanımlarıyla birebir vakitte çok daha konforlu kent sürüşü vadediyor.

Direksiyon ısıtması, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Fren İşlevli Sürat Sabitleyici ve Park Ara Denetimi, KÜÇÜK John Cooper Works’ün standart donanımları ortasında yer alıyor.

Modelde standart olarak gelen siyah panel dizaynına sahip 8,8 inç dokunmatik bilgi-eğlence ekranıyla da dikkat çekiyor. Tekrar tasarlanan orta gösterge ekranı araç ayarlarının, ses fonksiyonlarının ve navigasyonun denetimini yapan yeni bir işletim sistemine sahip. Uygulamaları daha da sezgisel hale getiren yeni işletim sistemiyle dokunmatik ekranda bir kaydırma hareketi ile seçilebilen Canlı Pencere Öğeleri de birinci defa sunuluyor.

Bilgi-eğlence ve gösterge ekranı iki farklı renkte kişiselleştirilebiliyor. “Lounge” modunda, ekran yüzeyleri rahatlatıcı mavi ve turkuaz tonlarında görünürken, “Sport” modunda ekran art planları kırmızı ve antrasit renge geçiyor. Ekranların renk seçenekleri Yeni KÜÇÜK John Cooper Works’te standart olan KÜÇÜK Sürüş Modlarına bağlanabiliyor. Bu sayede “Sport” sürüş modu etkinleştirildiğinde, gaz pedalı, direksiyon özellikleri, amortisör ve vites seçim özellikleriyle tıpkı anda ekran rengi de değişebiliyor.

Küçük’ün yeni tasarım lisanıyla şekillenen KÜÇÜK John Cooper Works, ön tarafta yuvarlak LED farlar ve aşağıya gerçek uzanan altıgen radyatör ızgarasıyla dikkat çekiyor. Genişletilmiş motor soğutma kanalları, arabanın sportif görünümüne katkı sağlarken, birebir vakitte fren sisteminin optimum sıcaklıkta kalmasına yardımcı oluyor. Yine tasarlanan difüzör ve art rüzgarlık hava akışını denetim ederek, aracın yere daha sağlam basmasını sağlıyor.

TwinPower Turbo Motor

KÜÇÜK John Cooper Works’ün yarış uzmanlığıyla geliştirilen 2,0 litrelik motoru TwinPower Turbo teknolojisiyle, 231 hp güç ve 320 Nm tork sunuyor. 8-ileri Steptronic Sport şanzımanlı model,0-100 km/sa hızlanması için yalnızca 6,1 saniyeye muhtaçlık duyuyor.

Aracın sportif süspansiyon ayarı, yalnızca yarış pistindeki süratli sağ-sol kombinasyonlarında değil, tıpkı vakitte dolambaçlı kent trafiğinde de heyecan veren çevik yol tutuşuna katkıda bulunuyor. Frekans seçimli amortisör teknolojisi ile sportiflik ve sürüş konforu ortasında optimize edilmiş bir istikrar sağlayan Adaptif Süspansiyonun yeni bir versiyonu da artık bir seçenek olarak KÜÇÜK tutkunlarına sunuluyor. Güncellenen KÜÇÜK John Cooper Works’ün, yenilenen Adaptif Süspansiyonu eskisine nazaran yüzde ondan daha fazla sönümleme gücüyle çalışıyor.

İki adet 85 milimetre paslanmaz çelik egzoz borusuna sahip spor egzoz sistemi, heyecan verici sesiyle aracın yüksek performansına eşlik ediyor. Uzman fren üreticisi Brembo ile iş birliği içinde geliştirilen spor fren sistemi standart donanımın bir modülü olurken, ön tekerleklerde dahili havalandırmalı disklere sahip dört pistonlu KÜÇÜK John Cooper Works logosunu taşıyan kırmızı fren kaliperleri, arabası en kısa arada durdurma misyonunu muvaffakiyetle yerine getiriyor. Standart olarak sunulan 18 inç Circuit Spoke alaşım jantlar arabanın dış tasarım ögelerini pekiştiriyor.

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi