Kızgın Tesla kullanıcısı fuarı birbirine kattı

0

Model 3 sahibi olan Tesla kullanıcısı, Şangay Araba Fuarı’nda markanın standını ziyaret etti. Bayanın üzerindeki tişörtte Çince “Hatalı fren kontrolü” yazıyordu ve stand üzerindeki Model 3’ün üzerine çıktı.

Güvenlik vazifelileri bayanın bu hareketini engellemeye çalışsa da Tesla müşterisi, “Tesla freni denetimini kaybetti” diye bağırarak aksiyonuna devam etti.

Tesla Bloomberg’e yaptığı açıklamada bayanın, “Tesla’nın fren problemini tekraren protesto etmesiyle tanındığını” söyledi. Marka ayrıyeten olayın öncesinde bayanın, Tesla’nın standına ulaşmadan Şangay Araba Fuarı’nın içinden canlı yayın yaptığını da belirtti.

Tesla sahibi, Model 3’teki frenlerin problemli olduğunu ve bir kazada dört aile üyesinin bu sebepten ötürü öldüğünü sav ediyor. Lakin Tesla, araç üzerindeki dataların kaza sırasında fren ve şoför dayanak sistemlerinin düzgün çalıştığını gösterdiğini ve frenlemeden evvelki suratın 120 km/s civarında olduğunu söyledi.

Tesla, tüketici haklarına “büyük değer verdiğini” ve arabası iade etmek için ısrar eden sahibiyle daha evvelki görüşmelerde çeşitli tahliller sunduklarını kelamlarına ekledi. Firma, aracın üçüncü bir şahıs tarafından denetim edilmesini bile önerdi, lakin sahibinin reddettiği bildirildi.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.