Kia’nın Makyajlı Stinger Modeli Avrupa’da Satışta Çıkıyor!

0 36

Eski ve Yeni Kia Stinger ‘a Genel Bakış

2017 Yılındaki çıkıyla önemli bir hedef kitleye ulaşan Kia Stinger, ilk aşamada üç farklı motor alternatifi ile karşımızdaydı. Başlangıç paketinde 2.0 litrelik dört silindirli motor versiyonuna sahip olan araba, bu seviyedeki modelinde 255 bg güç ve 353 Nm torkluk güç üretiyordu.

Bunun haricinde 2.2 litrelik turbo dizel motorlu ve 200 bg güç üretebilen modelinin ise çok daha çok büyük bir rağbet görmesi bekleniyordu. Fakat aradan geçen zaman içinde Kia, dizel motorlu araçlar sayesinde ilgili kendi içerisinde bir değişikliğe gitti. Marka, Avrupa sektörüne sunmuş olduğu Stinger’ların çoğunda V6 motorlu halini kullandı.

Bununla da yetinmeyen Güney Kore markası, beklenin üstünde rağbet gören çift turbo 3.3 litrelik veriyonu ise ufak bir makyaj dokunuşu ile diğer Stinger versiyonları içinden ayırdı. Dolayısıyla makyajlı Stinger’lar bundan böyle yalnızca 370 bg güç ve 510 Nm tork üreten V6 motorlu halleriyle kullanılacak.

Sekiz ileri vitesli otomatik şanzıman özellikli yeni Stinger V6 motoru ile eşleştirildi. Yeni Stinger’ı tercih edecekler için modelin arka veya tüm tekerleklerden çekişli sçenekleri de var. Bir istisna olarak, İngiltere’de satışa sunulacak versiyonların standart olarak AWD biçiminde gönderileceğini belirtelim.

0-100 kilometre/sa hızlanması 4.9 saniye olan yeni Stinger ‘da tasarım değişiklikleri de göze çarpıyor. 19 inçlik yeni jant alternatifi ile Ascot Green isimi verilen renk alternatifi de opsiyonlara eklenmiş. Bilgi/Eğelence Sistemi monitörü 10.25 inç olurken, dijital gösterge paneli ise 7 inç’lik ebatı ile gayet tatmin edici. Dikiz aynalarının da çerçevesini kaybeden modellerden olduğunu da ekleyelim.

Makyajlı yeni Kia Stinger ‘ın 2020’nin son çeyreği içerisinde ya da en geç 2021’in ilk ayında satışa sunulacağı belirtiliyor.

Kaynak:otoboom.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi